Wpis z mikrobloga

Mirki, mam następujący problem ze swoim Grand Picasso 2010 2.0 HDi. Jeszcze przedwczoraj nie było żadnego problemu, a dzisiaj próbując odpalić auto dostałem z miejsca 4 komunikaty:

- uszkodzony hamulec ręczny,
- woda w filtrze oleju napędowego: konieczna naprawa,
- nieprawidłowe funkcjonowanie poduszki powietrznej lub napinacza pasów,
- usterka układu ładowania akumulatora lub zasilania elektrycznego

Próbując odpalić, auto nawet nie kręci rozrusznikiem. Podładowałem akumulator, miał 12,4 V, ale nic to nie dało. Spotkał się ktoś z takim problemem?

#motoryzacja #citroen #mechanikasamochodowa #mechanika #elektrykasamochodowa
  • 29
@matrioshq: Sprawdzaj w tej kolejności:
Akumulator #!$%@?(błędy)
Nie odpala:
Czujnik położenia wału
#!$%@? przepustnica, nie wiem czy tam masz serwo czy silniczek krokowy czy oba - do czyszczenia
Lambda

Do dolotu za filtrem psiknij czymś łatwopalnym dodaj gazu i zakręć, może odpali.
@MirekHondlorz: Akumulator może mieć uszkodzoną cele, robi zwarcie. Może się rozładować w ciągu kilku minut. Jak ma więcej niż 4 lata ma prawo się uszkodzić.
Możesz jeszcze ewentulanie sprawdzić pobór prądu, jak masz miernik elektryczny z funkcja pomiaru natęzenia dc(większość ma) W ten sposób wykluczysz złodzieja prądu.
@cacyyy: kurdebele, nie przysłuchiwałem się za bardzo, jakieś delikatne cyknięcie chyba słychać. Sprawdziłem tylko bezpieczniki pod deską rozdzielczą, teraz doczytałem info, że jest jeszcze skrzynka w komorze silnika i tam jest od rozrusznika, jutro to jeszcze sprawdzę, jak nie ruszy to chyba niestety podjadę do elektromechanika.
@matrioshq: na pewno jest przekaźnik, bezpiecznik raczej też.
Jak słychać cykniecie, to stacyjkę, bezpiecznik i przekaźnik są sprawne, raczej.
Zostaje sam rozrusznik.
immobilizier wywalil by inny bład.
@matrioshq: diesla bym nie ryzował. Osobiście raz odpalałem diesla na pych, ale nie polecam, za duże ryzyko.
Jak masz łatwy dostęp do rozrusznika, możesz dać mu bezpośrednio zasilanie, tylko z tym trzeba mega uważać, aby nie zewrzeć kabla z żadnym metalowym elementem, poza rozrusznikiem, żeby zwarcia nie zrobić.