Wpis z mikrobloga

To z akt mojego pradziadka z Aushwitz. Czy któryś Mirek może przetłumaczyć? Wiem ze Hatflig to więzień, ale to drugie słowo? Jeśli ktoś jest biegły w dokumentach z Aushwitz to będę wdzięczna o kontakt na Priv. No czy ktoś wie jaka funkcje spełniał blok 19 na końcu 41 i początku 42 roku? Piszą, ze szpital, ale czytałam Ze kolbe przebywał na bloku 19 zanim poszedł na smierć za Gajowniczka #historia #aushwitz #wojnaobronna1939 #holocaust #niemiecki
Lamuminek - To z akt mojego pradziadka z Aushwitz. Czy któryś Mirek może przetłumaczy...

źródło: comment_kqcd9oPqHkEclykL7eQYFsvQ9brkswQm.jpg

Pobierz
  • 19
@Lamuminek: blok 19 — Schonungsblock dla więźniów rekonwalescentów. Skąd ten wycinek? Ze spisu więźniów ze szpitala? No to zerknij na to:

Zachowały się dwa Spisy więźniów lekarzy i sanitariuszy oraz personelu pomocniczego w KL Auschwitz I, które zostały sporządzone 15.12.1944 oraz 15.01.1945 roku. Spis lekarzy pozostałych w KL Auschwitz I po wyzwoleniu nie posiada daty. Możemy jedynie przypuszczać, że został zrobiony w ostatnich dniach stycznia lub w lutym 1945 roku.

Jeśli