Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirunie!

Buduje się z żoną i nadszedł moment wyboru pieca gazowego pod podłogówkę no i mam dylemat, bo nie wiem co wybrać.

- dom 100m2, parterowy
- tylko dwie osoby
- jedna lazienka, niedaleko lokalizacji pieca
- dom ocieplony styropianem grafitowym 15tką
- okna trzyszybowe
- strop ocieplony pianka 20 cm warstwa

Pytanie czy brać piecyk jednofunkcyjny czy dwu. Dużo tam wody szło nie bedzie.

Fajnie by było gdyby ktoś doradził.

Z góry dzięki!

#ogrzewanie #budujzwykopem #kiciochpyta #budowa #ekologia
  • 8
Ogólnie wygodniejszy jest jednofunkcyjny z zasobnikiem tylko zajmuję trochę więcej miesca, jest droższy i raz na jakiś czas włącza się aby podgrzać wodę, można mieć cyrkulację wtedy masz od razu ciepłą wodę w kranie, dwufunkcyjny zajmuję mniej miejsca np.może być w łazience lub kuchni. Tylko on podgrzewa wodę jak jest pobór ciepłej dlatego zawsze trzeba dłużej poczekać na wodę i niemożna mieć bateri termostatycznych ;) świetną alternatywą jest kocioł z wbudowanym zasobnikiem
@SgtPepper1942: kocioł z zasobnikiem, choćby niedużym (są np. wiszące) i cyrkulacja, tak jak mirek wyżej sugeruje.
Czekanie na ciepłą wodę gdzieś dalej od pieca (np. w kuchni) jest trochę wkurzające, jeśli piec grzeje tylko przepływowo. Może być jednofunkcyjny, jak się przełączy na trochę do grzania zasobnika to podłogówka się nie wyziębi.
@SgtPepper1942: @kasspersky: mam doświadczenia z DeDietrich MCA z zasobnikiem 150l.
O ile warto było dopłacić do MCA vs Mcr3, bo w komplecie był wbudowany programator, czujnik pogodowy i coś tam jeszcze (co trzeba by było dokupić do Mcr i wyszło by na podobna kwotę), o tyle 150l zasobnik na 3 osoby w domu to chyba trochę overkill, imho mniejszy spokojnie by wystarczył, może nawet wiszący 60l
Junkers Cerapur Smart 22


@SgtPepper1942: pewnie też będzie dobry, w końcu to firma z tradycjami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale znajomy mówił mi zawsze, że jaki by kocioł nie był dobry, to i tak istotne jest mieć w pobliżu dobry serwis.
Niech a nuż coś padnie w środku zimy, to bez dobrego i szybkiego serwisu jesteś w kropce.