Wpis z mikrobloga

@Kwiatuszek_Mateuszek jeszcze ważna sprawa żeby wyniki były porównywalne wygooglaj sobie ustawienia 'drag factor'. To jest realny wskaźnik oporu podawany przez komputer, ustawienie tej wajchy przy wentylatorze na stałą wartość da Ci różny opór na różnych maszynach. Nawet na tym samym modelu.
  • Odpowiedz
@Kwiatuszek_Mateuszek: Kiedyś dawno sobie spróbowałem sprint na 500 m na ergometrze i miałem 1:32.1, ale na 1000m tego tempa na pewno bym nie utrzymał. Muszę kiedyś spróbować jeszcze raz, bo podobno poniżej 1:30 to już całkiem przyzwoity wynik. Trudno to jednak wpasować w normalne treningi na siłowni - jeśli zrobisz przed, to się zmęczysz, a jeśli po, to nie wykręcisz najlepszego czasu.¯\_(ツ)_/¯

@intifad: Wyniki będą porównywalne - wydaje mi się,
  • Odpowiedz
@heheszkant:
1:30 na concept2 lvl? To już są fajne wyniki, ale tak jak mówisz zejście poniżej 1:30 przed treningiem zwykle kończy się źle. Ostatnio pierwszy raz w życiu na treningu odpłynąłem, właśnie przez to cholerstwo, ale udało się zejść do 1:27. Nie miałem pojęcia o czymś takim jak drag factor, nie wiem czy to wynik miarodajny.

Masz jakieś książki/materiały nt indoor rowing? chcę o to oprzeć cześć treningów w przyszłym roku.
  • Odpowiedz