Wpis z mikrobloga

Pytanie do znawców;) otrzymałem od komornika zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. Dotyczy sprawy z 2010roku na której zasądzono mi niecałe 900zl, jazda bez biletu komunikacji miejskiej, sprawdziłem historie w swoim banku i mam potwierdzenia przelewów na 800zl z 2011r. Prawdopodobnie pozostała kwota została opłacona w 2010r do którego nie mam już dostępu. Będę miał te dane z archiwum banku w ciągu 7dni. Należność główna na zawiadomieniu to 183zl, zgodnie z przelewami z 2011r już się nie zgadza bo maxymalnie powinno byc 95, a ogólnie pewnie wszystko spłaciłem. Jak wstrzymać ta egzekucje do czasu wyjaśnienia? Wyjaśniać z komornikiem? czy z z gmina która jest wierzycielem w tej sprawie? Ps. Nakaz zapłaty dostałem 2010 a wpłacałem w ratach przez kilka miesięcy czy to może wynikać z tego należność główna ze naliczyli mi odsetki? Ostatni przelew był w kwietniu 2011 i od tego czasu żadnych wezwań itp. Teraz po tylu latach komornik odrazu #prawo #pytanie #dlugi #windykacja
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@darek-jg: Prawdopodobnie coś zle zaksięgowali w tamtych latach na zlecenie gminy robiła to firma renoma która pewnie coś zle im zapłaciła i stad to wszystko a ja muszę wyjaśniać
  • Odpowiedz
  • 0
@Przem77: muszę walczyć o swoje... zwłaszcza ze zapłaciłem już wcześniej. Ogólnie gmina brzydko postępuje żadnych wezwań do zapłaty itp. A po tylu latach komornik
  • Odpowiedz