Wpis z mikrobloga

#androiddev
Co chcę zrobić: Po kliknięciu elementu listy ma dojść do edycji właściwości (zmiana koloru i/lub wysokości - wysokość ma odsłaniać m.in. przyciski) interfejsu adaptera (custom adapter, nie domyślny).
Jak działa: Owszem, edytuje, ale po przesunięciu na elementy listy, które były niewidoczne, wyedytowane są inne elementy. Po powrocie do pierwotnego wyedytowanego elementu bywa, że on nie jest wyedytowany albo bywa, że przyciski są niedostępne.
Co się wyświetla na liście: Prawidłowe jest wszystko to co jest ładowane z listy objektów - id, różne dane, a za to coś jest skopane z właściwościami elementów, bo jak odsłaniam przyciski, to czasami ich właściwości nie pasują do danych, które są załadowane.
Jak sobie z tym poradzić? Zgaduję, że niepoprawnie używam viewholdera. Szukałem rozwiązania w necie, ale nic mi nie pomogło. Jest mi w stanie ktoś pomóc?
  • 8
@push3k-pro: może i pisałeś, ale najwidoczniej:
a) nikt nie zna odpowiedzi, nie kazdy musi znać się na wszystkim
b) nikt nie rozumie do konca o co Ci dokladnie chodzi.
Może jakbyś dołączył jakieś ilustracje o co Ci dokładnie chodzi, może wtedy więcej osób by zrozumiało.
@mmaciejow: Chcę, żeby adapter po kliknięciu na niego się rozwinął i ujawnił przyciski oraz dodatkowe informacje o elemencie, który przechowuje adapter. Problem jest taki, że kliknięcie rozwija nie tylko to co kliknąłem, ale też adaptery, które nie zmieściły się na liście.
Problem jest taki, że kliknięcie rozwija nie tylko to co kliknąłem, ale też adaptery, które nie zmieściły się na liście

To ile Ty masz tych adapterów? Co masz na myśli " nie zmieściły się na liście"?
Masz adapter, który tworzy listę. Klikasz w 2 pozycję tej listy. Ta właśnie pozycja rozwija Ci się i wyświetla dodatkowy widok. Ten widok nie jest listą, jak dobrze rozumiem (?).
Oprócz tego po kliknięciu rozwijają Ci