Wpis z mikrobloga

Mirki,
zakupiłem 07.2019 samochód w komisie. Przy zakupie komis poinformował mnie że samochód nie ma OC i że mogą mi dać gratisie takie "miesięczne". Zgodziłem się i po miesiącu wykupiłem normalną polisę. Dziś otrzymałem pismo od kruka że ze trzeba zapłacić ponad pincet polskich złotych za polise ważną od 1.02.2019-1.02.2020 (polisa starego właściciela o której nie poinformował komisu)
Idzie się od tego jakoś odwołać czy trzeba 500+ wydać na polise poprzedniego właściciela?
#kiciochpyta #samochody #ubezpieczenia
  • 15
@tomaszq: Mam z komisu świstek że wraz z kupnem samochodu nabyłem polisę miesięczną proponowaną przez komis. Raczej gdyby wiedzieli że auto ma polisa to by mi tego nie oferowali.
@ilili: przechodzi jak jest opłacona, automatycznie się nie przedłuża wtedy, ty dostałeś polisę miesięczną od komisu i kupiłeś swoją
ja by krukowi napisał, że jak jeszcze raz coś wyślą do mnie to zgłoszę próbę wyłudzenia art. 286 KK.
@ilili: Jeszcze zobacz czy to była faktycznie polisa "miesięczna", bo tak mówią a to mogła być zwykła roczna polisa, tylko nie opłacona. A jak kupujesz samochód to dostajesz go razem z ubezpieczeniem, a więc razem z obowiązkiem opłacenia jeżeli nie było opłacone.
Tutaj prawdopodobnie będziesz musiał reklamacje składać.

A w jakiej firmie była ta miesięczna?
@ilili: Od momentu zakupu samochodu nabywasz prawa i obowiązki wynikające z polisy OC, więc formalnie masz teraz dwie polisy. Jedna twoja, druga poprzedniego właściciela, która jest zapewne nieopłacona.

Żeby ograniczyć koszty wyślij umowę zakupu, obecna polisę i wypowiedzenie z art. 28a (podwójne OC) - dzięki temu zabiegowi będziesz miał do opłaty składkę za okres od zakupu pojazdu do dnia złożenia wypowiedzenia.

Co do samej sytuacji, niestety, trzeba takie rzeczy sprawdzać na