Wpis z mikrobloga

  • 1579
Powiem wam, że elastyczne godziny pracy to jest nadsystem. Tramwaj się spóźnił i jesteś 10 minut później? #!$%@?, zostaniesz 10 minut dłużej i żaden Janusz nie drze mordy. Zapisz? To samo! A może wolisz się wyspać i przyjść na 9? Proszę bardzo!
Wszędzie gdzie jest to możliwe powinien to być standard.
#pracbaza #przemyslenia #korposwiat
  • 64
  • Odpowiedz
  • 30
@stefan_pmp bycie politykiem to tworzenie własnego systemu nad nadsystemami innych. Nic nie robisz, kasa leci a ty tworzysz systemy które nie działają i nikt cię z tego tak naprawdę nie rozlicza.

Do tego jak odpowiednio utworzysz system i będziesz ogarnięty na tyle żeby zdobywać informacje wewnątrz systemów to posiadając firmę słupa robisz miliony na starość.

Nadsystem powiadam Wam.
  • Odpowiedz
Zawsze tak miałem jak pracowałem w dwóch biurach arch. Ważne było, żeby każdy się przed południem pojawił albo skontaktował żeby można było dograć branże. A tak to luz, musisz wyjść? Wychodź ale później dokończ. Chcesz mieć wolny pt? W środę i czwartek siedzisz do oporu. Teraz pracuje na własnym i z nostalgia wspominam tamte czasy
  • Odpowiedz
bycie synem prezesa to nadsystem nadsystemu nadsystemu nadsystemu, nic nie robisz, kasa leci a i pracowników możesz #!$%@?


@stefan_pmp: stary umiera i zostajesz z firmą bez żadnych kompetencji, bo się #!$%@?łeś przez lata zamiast podnosić swoje kompetencje i kwalifikacje, więc firma szybko upada i zostajesz z długami i nerwicą bez żadnych umiejętności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Barteky: Potwierdzam, czasami jest się #!$%@? i chce się wyspać, to cyk, na 9 czy 10 do pracy. Trzeba wcześniej wyjść, żeby coś załatwić- nie ma problemu. Tylko to wymaga pewnej dozy zaufania do pracownika i chęci dbania o jego komfort a nie traktowania go jak niewolnika.
  • Odpowiedz
Cywilizacja: odchodzimy od openspejsów, micromanagementu, przechodzimy na system zadaniowy i home office, zmniejszamy liczbę ustawowych dupogodzin, to bardziej efektywne

Polska: menago pozwolił mi posiedziec na fejsie 10 minut po pracy, odrobię 10 min spoznienia
  • Odpowiedz
@Barteky: nie do końca, mojemu znajomemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) zdarzyło się kilka razy zaspać o dzień czy dwa... zamiast w poniedziałek przyszedł we wtorek lub środę - to później ciężko nadgonić.
  • Odpowiedz
@Barteky: dlatego zawsze mnie rozwala, gdy ktoś mnie pyta, o której zaczynam pracę. "Nooo, jak wstanę i się zbiorę, tak przyjdę do roboty i wtedy siedzę +/- 8h" :D
  • Odpowiedz
@szybonit: tak samo xD
O której zaczynasz?
Nooo jak wstanę, czasem siódma czasem dziesiąta xd
Ile pracujesz
A No zależy raz dwie godziny raz pięć a innym razem czternaście ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Barteky: Też to doceniam. Kiedyś na studiach pracowałem na 6 i musiałem być punktualnie. To była udręka, natomiast teraz idę spać, o której chcę. Wyspany jestem to można wyjść do pracy. W pracy mam gorszy dzien i słabo mi idzie- to wychodzę szybciej do domu. Zero stresu, człowiek dostosowuje się pod swój organizm - same plusy :)
  • Odpowiedz