Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy!
Ukradli mi konto STEAM, zdarza się, problem jest jednak taki, że kupiłem to konto ok. 10 lat temu i support STEAM nie pomoże mi go odzyskać - sprzedaż kont jest niezgodna z regulaminem STEAM.
W każdym razie konto kupiłem przez Allegro z COD MW2 w wersji pudełkowej. W multiplayer osiągnąłem 80 lvl, odblokowana większość broni itp. To samo z zakupionym później (już osobno, też pudełko) przeze mnie MW3, dokupiłem też Deus Ex (grę przeszedłem), ostatniego Serious Sama (przeszedłem), niedawno zacząłem grać w Advanced Warfare. Przechodzę o meritum:
- czy znacie jakiś sposób na przeniesienie gier na nowe konto STEAM - gry posiadam w wersjach pudełkowych, mam klucze CD
- macie pomysł jak wyliczyć wartość gier z wysokimi osiągnięciami? Rozumiem, że taką nową grę można kupić za 50 zeta, ale jak poświęciłem na nią ponad 1000 godzin i mam prawie wszystko odblokowane to chyba jest więcej warta?

Ogólnie gnojowi, który ukradł mi konto nie popuszczę, ale lepiej żeby to nie była kwota na wykroczenie ;] Przypuszczam, że to poprzedni właściciel, on właśnie miał pierwszego zarejestrowanego maila, dzięki któremu można odzyskać konto.
  • 41
Nie wiedziałem, że konta nie można sprzedać, jak bym wiedział to bym nie rejestrował na nim nowych gier, tylko założył inne. Nawet nie znam pierwszego maila z którym konto było powiązane.
@Uncy: mam początek i koniec pierwszego adresu e-mail - podał go STEAM. Wystarczy, że Allegro na żądanie policji poda maila gościa od którego kupiłem konto i porównamy. Chyba, że nie trzymają danych tak długo.
@Dpdp: No właśnie myślę, że włamał się pierwszy właściciel. A raczej nie tyle włamał co odzyskał konto na swojego maila, który był z nim powiązany jako pierwszy.
@parian: Nie wiem po co się przyznałeś, że kupiłeś konto od kogoś. Problem jest w tym, że poprzedni właściciel fizycznie ma prawo do tego konta. Mnie też kiedyś ukradli konto, ale podałem klucze, które kupowałem z steam i pomogli mi je odzyskać.
@Arriva: Konto nic nie kosztuje. Uznałem, że wartością są gry, a nie same konto. Jakbym wiedział to może i bym się nie przyznał, ale teraz to nie ma znaczenia.
@parian: Pozostaje ci się sądzić z samym steamem o nabytą wartość. Gdzieś nawet czytałem ostatnio, że legalnym jest odsprzedawanie gier i steam będzie musiał to zmienić.
@parian: Gry na koncie nie są twoją własnością,
kto kupował 10 lat temu konta na steam i po co?
Coś tu śmierdzi.
Raczej nic sie nie da zrobić bo regulamin złamałeś czyli twoje "prawa" jako uzytkownika steam nie działają.