Wpis z mikrobloga

Mireczki, na adres moich rodzicow przyszlo zawiadomienie z Orange, ze jestem u nich zadluzony na kwote 500zl z odsetkami. Razem 627zl. Oczywiscie w liscie od razu druczek z kontem i kwota. Powod: niezaplacone rachunki za sprzet i uslugi telekomunikacyjne. Mysle sobie „hola hola, przeciez ja nawet nie jestem klientem Orange”. Pierwsza mysl, ze to scam i ktos probuje wyludzic przelew na swoje konto. Ojciec wyslal mi zdjecia tego listu i zadzwonilem do BOK w Orange. Opowiedzialem konsultantce o sprawie, zaznaczajac ze nie jestem ich klientem. Podalem swoj PESEL i rzeczywiscie w bazie klientow nie bylo mojego nazwiska. Ale zaczelismy analizowac to dalej. Numer bankowy na druczku rzeczywiscie byl orangowy. Podalem jej reszte moich danych, numer sprawy i sie okazalo, ze ktos wzial na moje dane telefon u nich. Nie zgadzal sie tylko PESEL. Reszta danych 1:1. Innymi slowy ktos przyszedl do salonu Orange albo z podrobionym dowodem na moje nie do konca poprawne dane albo (co jest bardziej prawdopodobne) nawet nikt o taki dowod w salonie nie poprosil. Konsultantka na linii przekazala sprawe do ich dzialu bezpieczenstwa i obiecala, ze dadza mi znac o rozwoju sprawy.

Nie uwazacie, ze mozliwosc podpisania umowy w Orange na nie swoje dane jest bardzo nie halo?

#orange #afera
  • 198
@papalupakito: orange na tym nowym portalu to jest jakaś farsa, problemy z logowaniem, żądanie pesel, jakieś nowe konta z dupy, jak szybko tego nie ogarną to szykuje się niezły wyciek danych
@papalupakito: mireczku. Masz farta, mój kolega zmienił mieszkanie (nie dostał rachunków od orange ) i gościu w ciągu 3ch lat nabił 6000 rachunków. Sprawa rozbiła się o komorników, policję i prokuraturę. Odezwij się na priv to dam ci kontakt do niego to se pogadacie
@Nahcep: zgadzam się z Tobą i nie zgadzam.
Firma powinna dokładniej kontrolować to z kim podpisuje umowy,
Dlaczego to Ty masz udowodnić że nie podpisałeś a nie firma że jednak podpisałeś? (Tzn czemu to niewinny musi się tłumaczyć a nie oskarżający przedstawić dowody)?

Miałem identyczną sytuacje (te same imię, nazwisko) data urodzenia i miejscowość się nie zgadzała, strata prawie PÓŁ roku na telefony żeby się zainteresowali sprawą bo „już poszło do
@papalupakito: ty a skoro masz umowę to może możesz ją rozwiązać? Ja bym najpierw zapytał o swój numer tel. Ciekawi mnie czy nie dało by się kolesia namierzyć mając numer. Może podesłać jakiegoś linka do programu czy też spreparowanego sms'a. Przecież możesz zapytać jaki tel wziąłeś, może ma jakieś podatności.
@noszekalosze: a za zrobienie bik/zonk bez podpisu można dropnąć jeszcze lepiej.
@papalupakito: dupa konsultantka mało mogła zrobić - zgłoszenia na koncie z umową zrobić nie mogła bo przekorczyłaby uprawnienia - nie rozmawiała z właścicielem, zgłoszenia inaczej niż na koncie usera zrobić nie można. Na koncie od razu widać po kodach gdzie i przez kogo była zrobiona umowa. Raz sam miałem sytuację, ze dzwoni do mnie babka - robiłem przeniesienie z
odpowiedz


@papalupakito: Mam identyczną sytuację. Po wymianie wielu informacji z @orange nadal przyłali mi faktury i zgłosili mnie do firmy windykacyjnej. Od teraz już kontaktować się z nimi będą tylko przez prawnika. A jak obecnie wygląda Twoja sytuacja? Pozdro
Mi Orange odpisało coś w stylu: sory że tak się stało, nie będziemy wysyłać wezwań, no stało się xD tak przy okazji mailowo się z nimi nie da, na messenger też zero pomocy (Ew dać nową umowę ) infolinia jako tako, masę reklamacji do salonu zanosiłem, policja olała temat z mojej strony bo: bo to nie ja poszkodowany, tylko Orange, a że wzywają do zapłat no to trudno. Myślałem ze kiepsko trafiłem