Wpis z mikrobloga

Poszukiwana ekonomiczna/strategiczna planszówka. Dla graczy, którzy już trochę w różne gry pograli, ale nadal robią to wyłącznie dla zabawy, więc tytuł nie tak casualowy jak jakiś eurobiznes, ale też bez konieczności przewalania podręczników i nauki systemów.
Idealnie, gdyby była przeznaczona dla 2-6 osób (grywalna tak samo przy dwójce i szóstce).
Biorę po 200 zł z konta każdej drużyny i słucham państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#planszowki #grybezpradu #gryplanszowe
  • 26
@peanut_whu:
Ograniczenie 2-6, gdzie w obu wersajch ma się bardzo dobrze grać, jest naprawdę bardzo, bardzo ciężkie.
W pierwszej kolejności możesz sobie spojrzeć na wszystkie gry typu roll&write oraz wykreślanki. W wielu przypadkach są to gry, gdzie tak naprawdę każdy orze swoje poletko i nie ma większej rożnicy czy będzie to 2 czy 10 graczy.
Na przykładzie Kolejowego Szlaku: rzuca się kośćmi, każdy z graczy przerysowuje wszystkie wylosowane symbole na swoją
@venomik: Chyba faktycznie poszukam dwóch oddzielnych. Może polecisz coś na te 6 osób? Nie casual, ale też bez opasłych podręczników. Na 2-4 postawię na Zamki Burgundii. Chyba, że też polecisz coś lepszego w ekonomicznym duchu.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
@peanut_whu: Podrzuć jakieś tytuły gier, które mają odpowiedni/zbliżony poziom trudności do czegoś, co potrzebujesz. Ja się ostatnio łapię już na tym, że 20 stron instrukcji traktuję jako 'O, spoko, a straszyli, że dużo zasad'.
@peanut_whu: O losie, a ja Ci Kolejowy Szlak i Colt Express polecałem xD

Dobra, zaraz ogarnę. Ale od razu mówię, że Kolejowy Szlak, Welcome To, Colt Express i Valhalla to dużo (albo bardzo dużo) prostsze gry niż Zamki Burgundii. A na pewno dużo, dużo, dużo mniejszy poziom główkowania.

Tak na szybko to keyflower sie na pewno nada.