Wpis z mikrobloga

Wczoraj rozegralem swoja ostatnia lige weekendowa w tym roku i prawdpodobnie w tej edycji FIFY.

Za tydzien jade na 4-tygodniowe urlop i w styczniu zobacze czy bede mial ochote do tego wracac i czy gra poprawi sie w jakimkolwiek stopniu (dobrze, wiemy ze na 99% nie).

Podchodzilem do tej fify mega pozytywnie i nawet mechaniki mi odpowiadaly do czasu kiedy EA zaczelo naprawiac 1 rzeczy i psuc 2 kolejne z kazdym kolejnym gameplayem. Doszedlem juz do etapu gdzie nie wazne czy gram NIF Insigne za 20k, czy TOTGS Mertens za 500k czy Scream Insigne za 1m, nie jestem w stanie juz rozroznic, ktory lepiej wykaczana akcje.

Przez ostatnie tygodnie gralem coraz mnie i coraz mniej, a najwiekszym zniecheceniem do tej gry jest wszechobecny delay, ktory wystepuje w kilku jak nie kilkunastu formach. DDA (dynamic difficult adjustment) jest w tym roku jeszcze bardziej zauwazalne niz wczesniej. Mecze w ktorych jestem w stanie komfortowo wygrac 3-4 bramkami zdarzaja sie moze raz na 15 razy, cala reszta to 1:0 - 1:1, 1:2. Wielokrotnie jak wygrywam 1 czy 2 bramkami z przeciwnikiem to gra robi wszystko by mecz byl jak najbardziej wyrownany. Kazdy ma postawiony autobus i ciezko sie przebic przez pole karne, tym bardziej ze nawet jak oszukasz obronce i sprobuje odbior w zla strone to zanim uciekniesz on jest w stanie wrocic i dobiec do Twojego zawodnika odbierajac pilke z kazdej strony.

Trzymajcie sie tam w tym FUT.

#fut
  • 8
@Ravalent: dlaczego najgorsza? Mi się gameplay podoba. Zwłaszcza w porównaniu do 19. Nie ma op strzałów z pierwszej piłki, które były kompletnie niedorzeczne. Nie ma op strzałów po równie niedorzecznych wrzutkach z podbitki. Jakoś tak naturalniej i przyjemniej imo ten gameplay wygląda, taki bardziej zbalansowany
@Elijahu w porównaniu do 19 owszem jest lepiej. Strzały z dupy zdarzają się nadal tylko duuuzo rzadziej, wrzutki w tym roku przesadzone w drugą stronę i strzelenie z główki jest mocno utrudnione. ¯_(ツ)_/¯
@Elijahu : Typowy gameplay jest może trochę lepszy od 19 przez to, że jest mniej schematów, ale gra ma dużo więcej błędów, serwery działają dużo gorzej, division rivals przez swapy nie ma sensu, rynek nie istnieje(przynajmniej na x1 jest kilka razy mniej kart na rynku niż było wcześniej) - generalnie 19 była lepsza.
@rkore: @dulux23: @Elijahu: mechanika gry jest bardzo fajna, ale skrypty plus delay psuja to na maxa. Balans cialem jest najważniejszy w tej fifie, w momenciie gdy gameplay jest ociezaly, lub jest delay gra staje sie niegrywalna.
Do tego nalezy dodac zepsutą gre glowa, zepsute przelaczanie zawodnikow itd