Wpis z mikrobloga

@HungarianBookSmuggler: Cześć, Tokarczuk sama potem wyjaśniła dokładnie swoje słowa. Nie jest tak, że Polacy byli krystaliczni. I w tej wypowiedzi też to podkreśla, że obok wielu bohaterskich zachowani było też niestety pare tych złych

W związku z wielką ilością hejtu, jaki wylał się na moją głowę w ciągu ostatnich dni, w tym gróźb śmierci, i w związku ze wszelkimi prymitywnymi i złośliwymi nadinterpretacjami mojej wypowiedzi dla TVP Info, chciałabym spokojnie wyjaśnić,
@mmstojeden:
Dokument wystawił na twittera Sławomir Cenckiewicz, może z IPN, może od kiszczaka, może kopia z STASI?
Nie musisz wierzyć, nikt cie do tego nie zmusi.

Publicznie na mirkoblogu wywołuje Ciebie mmstojeden do zbadania tego dokumentu pod wzgledem grafologicznym i udodownienia jego sfałszowania. O orginał pytaj Cenckiewicza lub dalej.
@Domara: Cześć, nie zauważyłeś, że ludzie pokroju tokarczuk pierw coś powiedzą a potem sie tłumaczą? Wymagam pierw myślenia w własnych opiniach a dopiero potem słów.

Największa fala kolonizacyjna przybyła na te tereny po 1699 roku, czyli po odzyskaniu tych ziem spod panowania tureckiego. Nie jest też żadną tajemnicą, iż to, co nazywamy poddaństwem chłopów było szczególną, okrutną odmianą niewolnictwa


Jeśli to było kolonizacją a poddaństwo chłopów w tamtych czasach było okrtuną
@HungarianBookSmuggler: No dobra, rozumiem Twój punkt widzenia, spierasz się o słowo kolonizacja. Prawdopodobnie masz racje, jeżeli chodzi o to, bo to duży skrót myślowy z jej strony, ale porównanie poddaństwa chłopów z tymi podaniami Piotra Skargi z niewolnictwem juz całkiem trzyma się kupy.

Tylko sensem jej wypowiedzi jest to, że w Polsce działy się też złe rzeczy, jak w każdym innym kraju (Rasizm i niewolnictwo w USA jako przykład), ale powinniśmy
@Domara: Jestem świadom tego, że każdy człowiek ma w sobie "pierwiastek zła i pierwiastek dobra" , każdy człowiek ma wolny wybór czy chce czynić dobro czy zło. Lecz mówić mordercy żydów o narodzie który ma najwiecej sprawiedliwych i dużo wiecej ludzi którzy zostali zabici za żydów (czasami za ukrycie żyda palili całą wieś) niż ludzi którzy układali się z okupantem sprzedając żydów jest mową antypolską. Ignoracja lub brak wiedzy historycznej.

Pozdrawiam