Wpis z mikrobloga

Mirki, trzymajcie mnie. Kiedyś odwiozą mnie do Tworek przez Orange.

TLDR:
Dzisiaj przyszła odpowiedź od Telekomunizacji Polskiej (Orange), w którym w grzeczny sposób każą mi spie( ͡° ͜ʖ ͡°)lać z moją ofertą i zapytaniem, bo ich to wali.

Fakty:
Zamieszkuję dom jednorodzinny na obrzeżach wios... miasta Pabianice.
Na ulicy przy której mieszkam nie ma przyłącza światłowodowego tylko miedź i 50mbps.
Potrzebuję do pracy internetu o przepuście minimum 300/30. Obecne 50/6 nie zadowala mnie.
Po jednej stronie ulicy jest światełko – po drugiej nie ma.

Napisałem do Orange pismo z ładnie wykreślonymi na geoportalowej mapce trasami gdzie biegnie obecnie światłowód oraz zrobiłem taką pi razy okno wycenę ile mógłby kosztować ich temat dorobienia przyłącza do mojej posesji oraz pomysł rozwiązania tego problemu. Temat, który przerasta Orange mogę zrobić sam. A jaki jest to problem dla Orange? Sam nie wiem.
Problem polega na 25 metrach kabla, który trzeba przepuścić pod asfaltem lub na słupach. Oba rozwiązania są niemalże bezinwazyjne – pod asfaltem idzie ładnie przepust kablowy. Po jednej stronie ulicy jest światełko, po drugiej nie ma. Te 25 metrów kabla, które trzeba przepuścić, to jest jakiś dzień pracy dla sieciowców. To nie jest filozofia.
Co ciekawsze – zaproponowałem, że wezmę udział w części kosztów wykonania tej inwestycji, którą i tak im do końca spłacę w umowie. Poinformowałem ich, że również będę zainteresowany wykupieniem usługi ze stałym IP, a jeśli technicznie będzie to wykonalne, to pakietu resellerskiego (zostałbym ISP i ciągnął ten internet dalej).

Co na to wszystko pani z działu ds. parzenia kawy w Orange w Skierniewicach?
Pismo można by streścić do jednego zdania wysłanego SMS-em "#!$%@? nas to boli, elo. ktos inny ciagnie tutaj druta, ale nie my, znajdz se wsioku i becaluj nam dalej szekle za neostrade na miedzi".
Szanowna Pani z Orange stwierdziła, że miasto nie jest w zasiegu sieci FTTH Orange, co potwierdza mapka załączona w obrazku.

Ale pojawiła się nadzieja, że może ktoś inny robi sieć. Wynika na to, że TOYA. Tylko, że TOYA nie robi sieci na tym adresie.

Więc tutaj pojawia się pytanie: czy jest na sali jakiś Mirek, który pracuje w dziale utrzymania sieci (albo czymś w podobie) u Orange lub TOYA? Jeśli tak, to zostawcie jakieś info po sobie.

#orange #telekomunikacja #toya #swiatlowody #ftth #operatorzy #internet
PAST - Mirki, trzymajcie mnie. Kiedyś odwiozą mnie do Tworek przez Orange.

TLDR:
...

źródło: comment_tmHpkjdHY9dSMP63a5xkEfPTW0jEXzeF.jpg

Pobierz
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PAST: tutaj powinno być zaznaczone kto dostarcza internet w danej lokalizacji. Jeśli to rzeczywiście z tego programu Polska Cyfrowa to możliwe że będziesz musiał zgłosić popyt w danej lokalizacji i... Czekać :P ale zobacz co mapka UKE pokazuje.
Po jednej stronie ulicy jest światełko – po drugiej nie ma.


@PAST: ale... Wiesz na pewno, że po drugiej stronie ulicy jest FTTH? Bo z pisma wynika, że tam jest pustynia.
@PAST: Uwielbiam gdy ktos wypowiada sie na tematy na które nie ma pojęcia, chcialbys zostać ISP(ale nim nie jestes?) ale zamawiasz internet w najnizszym pakiecie w detalu dla osob prywatnych? To dwie rozne sprawy, dla biznesow załatwia kto inny, jest jeszcze hurt dla operatorów. Przeciez najczesciej montowany swiatlowod(GPON) nie dziala tak, ze robisz nitke od budynku do budynku swiatlowodem tylko puszcza sie włókno światłowodu od olta(kilkanascie kilometrow dalej), blizej budynku w
@PAST: Mirek jak w Orange nie jesteś na pomarańczowo to od razu jesteś przegrany. Miałem w tym roku 3 podobne tematy do ogarnięcia, udało się zrealizować jeden, a wiesz dlaczego ? Sąsiad, który chciał światłowód dogadał się z sąsiadem, którego dom jest 80 metrów dalej. Zrobiłem im przewieszkę napowietrznie, światłowód 1J do tego 2 mediakonwertery i działa jak trzeba.
  • 0
@Jarek_P: z pisma wynika że nie wiedza że mają klientów w Pabianicach. A mają, bo się dowiadywałem po ludziach.

@krzywy_kanister: sadze że temat dystrybucji internetu u wielu operatorów jest identyczny. u jednego z infrastrukturalnych operatorów załatwiałem światłowód 1000/1000 do redystrybucji. łącze resellerskie. a obecna infrastruktura która leży na ulicy to jest infrastruktura Orange o czym wiem.
@PAST: To do dystrybucji, nie domowe łącze... Nie odpowiedziales co jest niby po drugiej stronie, jakis biznes ma swiatlowod, osoba prywatna ftth czy moze to jakis kabel magistralny Orange? Orange generalnie wszedzie ma klientow... przeciez jako operator maja centralki, swiatlowody w calej Polsce, tylko nie wszedzie to sprzedaja detalicznie. Jesli jest tak jak napisalem, maja klientow po BSA czyli do klienta to nie jest ich infrastruktura.
@PAST: Konsumenckie Orange czy Toya? Tylko nie sugeruj sie tym czy maja Funboxa. Skontaktowałbym się z Toya, podobnie ma Inea, jesli oni dojda do klienta mozna wziac usluge od nich lub Orange, gdybys wyszukal w google Toya POPC czy sprawdzil link do wyszukiwarki uke faktycznie znajduja sie tam informacje na temat ich zasięgów światłowodu. W takim wariancie tak naprawde Orange wstawia tam router, okablowanie od klienta nie jest telekomunikacji.
Te zasiegi
@PAST: to napisz do hurtu orendż że chcesz neta ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko nie zdziw się że też Ci powiedzą żebyś spadał, albo każą się dobudować do jakiegoś miejsca

robienie sieci to nie jest tylko wsadzenie kabla w dziurę, albo powieszenie między słupami. wiesz ile to jest papierkologii? tyle że prawie nikt tego nie robi w Polsce 100% legalnie

napisz na forum trzepak w dziale szukam
  • 0
@tajek: każdy spadek po komunie będzie robić problemy. Z kolejami były jazdy, teraz z tepsą. wiem ile to jest papierologii, na która większość ma wy( ͡° ͜ʖ ͡°)ane.

co to jest forum trzepak?
@tajek: a co do lokalnych ispów to jest dupa, dlatego chciałem być jakimś który ma zasięg w takiej dupie.


@PAST: powodzenia xD

co to jest forum trzepak?


takie forum dla isp i sieciowcow - trzepak.pl
"powodzenia"

@tajek: kawałek ode mnie jest osiedle domków takich "nowobogackich", tam nie ma zasięgu ani miedzi, ani światła, a LTE wyciąga około 5-10mbps. A postawić tam radiówkę na wysokiej częstotliwości - działa, robiłem testy na sucho – 25mbps przy złej pogodzie, przy dobrej koło 40. Doliczmy do tego okolicę, którą też można tak podpiąć, to wyjdzie sporo klientów. Wszystko się da.