Wpis z mikrobloga

Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Ruczaju już powyżej 10tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 12 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci, którzy mogą sobie kupić i 15k/m ale wydaje mi się że większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (4000).

JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd Ci ludzi biorą na to hajs skoro średnia krajowa to 3k?? Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 2500 wszystkich kosztów? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 3lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1800 zł. Dziś musiałby oddać ponad pół wypłaty na samo mieszkanie. A pensja stoi.

PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. Bo teraz janusze zamiast trzymać kasę no lokacie to wolą inwestować w nieruchomości przez co ceny rosną w nieskończoność. Mieszkania to dobra podstawowe, nie powinny być instrumentem inwestycyjnym tak jak jest w tej chwili.

Dziękuję PIS że ukradliście moje marzenia na własny kąt

#krakow ##!$%@? #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza #deweloperka #polityka
Pobierz S.....b - Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Ruczaju już powyże...
źródło: comment_tYD7GHssRumxLWtrvt0MnXEk7Svxmyv4.jpg
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scaab: #!$%@? te nowe budynki które rozpadną się szybciej niż bloki z wielkiej plyty,. Przeważnie są jeszcze budowane na YTONGu czyli możesz rozmawiać z sąsiadem przez ścianę.

Inwestuj we własny dom może być parterowy na pewno lepiej Ci to wyjdzie
Wolałbym dojeżdżać do pracy godzinę czy dwie aniżeli siedzieć w klatce dla małp.


@Bin_Laden: a ja nie. godizna w jedną strone *2 * 20(dni w miesiacu) *12 *30 = 600 dni spędzonych w ciagu 30 lat na dojazdach. przy czym godizna to optymistyczne założenie.

600-700k za parterowy dom? Co ty ziomek ćpiesz?


@mrMarshalX: DZIAŁKA. działka w sensownym miejscu w okolicach Krakowa to ~300k. Parterowy dom drugie 300. Tak ,wiem że
@Scaab: "Mieszkania to dobra podstawowe, nie powinny być instrumentem inwestycyjnym tak jak jest w tej chwili."
Nie wiem kto Ci takich głupot nawkładał do głowy. Siedzisz mentalnie w PRLu. Mieszkanie to dobro luksusowe, jak Cie nie stać na taki luksus to niestety, zostaje Ci wynajem.

@blackphoenix to nie podobno. Jak kupowałem mieszkanie to i deweloper i kobietka z banku potwierdzili, że większość mieszkań jest kupowanych za gotówkę i też podali te
Nie wiem kto Ci takich głupot nawkładał do głowy. Siedzisz mentalnie w PRLu. Mieszkanie to dobro luksusowe, jak Cie nie stać na taki luksus to niestety, zostaje Ci wynajem.


@Waniv: No, napychanie komuś kabzy de facto za nic to ma być standard. 150 lat po ubiciu wraca pańszczyzna.

Scaab prosi PiS o rozwiązanie problemu podatkami, zapomina, że to właśnie te podatki są w dużej mierze przyczyną, że go na mieszkanie nie
@Scaab: zgadzam się z Tobą, zrobić podatek, wyłączyć tych, co mają jedno mieszkanie a reszcie co kupuje jako alternatywa dla lokaty - #!$%@?ć bo to co się oddupca z cenami mieszkań to jakieś #!$%@? jest. Chyba dużo posłów jest umoczonych w nieruchomościach i dlatego nic się nie dzieje. A te barany wprowadzili by podatek to jest szansa, że obligacje skarbu Państwa by ktoś kupował i mieli by więcej pieniędzy na socjal
PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny.


@Scaab: Standardowy Polak... Opodatkujcie innych bo ja się nie załapałem.

A tak w ogóle to podatek katastralny jest mega sensowny, ale tylko i wyłącznie w przypadku likwidacji miliona innych podatków. Stopy procentowe podniosą jak kraje zachodnie będą podnosiły podczas kryzysu. Pamiętaj tylko, że stopy podnosi się na chwilę żeby zaraz znowu wrócić do dodruku.