Wpis z mikrobloga

@n0rex: Zaplanuj dobrze jaki schemat kolorystyczny zastosujesz, kupi wszystkie farbki. Jednym pędzelkiem tego nie ogarniesz, potrzebne będzie dużo do detali i jakiś jeden ciut większy do podkładu.
Właśnie, dużą rolę gra podkład, czyli pokrycie figurki jakimś jednolitym kolorem, ja zawsze jak robiłem je w ciemnej kolorystyce to dawałem czarny podkład.
Wtedy ewentualne braki w farbie właśnie będą tego koloru a nie szare/srebrne.
  • 1
@n0rex przede wszystkim bezcieniowe oświetlenie daje komfort pracy, te gluty na zdjęciu wystarczy rozmieszać, a polecam używanie mokrej palety - na aliexpress są fajne zestawy , wpisz wet palette
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@n0rex:
- farbki dobrze rozbełtaj
- lepiej 2 cienkie warstwy niż 1 gruba. Szkoda jest popsuć detale.
- mokra paleta bardzo pomaga, oszczędzasz w ten sposób drogie farby.
- pilnuj żeby tylko końcówka pędzla miała kontakt z farbą, jak farba wejdzie pod blaszkę to masz problem.

No i YouTube pomaga, zwłaszcza poradniki Duncana
@n0rex:
Skoro dopiero zaczynasz to spokojnie ogarniesz to jednym pędzlem. Kup sobie rozmiar 2/3. Odradzam kupowanie jakichś super pędzli do detali. Na tym etapie jeszcze nie będziesz malował detali, do których mógłbyś ich potrzebować a biorą mało farby więc malowanie nimi jest męczące.
Faktycznie warto ogarnąć sobie mokrą paletę. Płaskie plastikowe pudełko, papier toaletowy i papier do pieczenia to wszystko czego potrzebujesz. Kilka warstw papieru na dno pudełka, zalewasz wodą tak
@n0rex: Z detali na pierwszy rzut oka zostały granaty i te sakiewki przy pasie. Do tego możesz pokusić się o pomalowanie na czarno tych elastycznych elementów pancerza - mówię o zgięciach kolan i łokcia.
Zapoznaj się z washami i zaopatrz się w nuln oila i może jeszcze agrax earthshade.
Generalnie nie załamuj się bo ten model nie może jeszcze robić efektu wow, bo go nie skończyłeś :) Washe służą do nadania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@n0rex: jak potrzebujesz schematów kolorystycznych to sprawdź apke "citadel colour" w sklepie Play. Na IOS też chyba jest. Tam fajnie pokazane i opisane. Do cążek spróbuj jeszcze kupić nożyk modelarski, ja używam nożyków OLFA. Tępą stroną tych nożyków możesz usuwać pozostałości po odlewie z figurek, czyli to co widać na głowie Twojego marinsa. No i maluj dalej, jak na pierwszą figurkę to spoko:-) Teraz masz nałożone tylko kolory bazowe, wash doda