Wpis z mikrobloga

Mirki od #volvo proszę o wypowiedzenie się. Rozglądam się za autem AWD w mocnej benzynie a jak wiadomo Volvo ma w tym polu wybór. Patrzę sobie na V70 i XC70 i czytając opinie na Autocentrum nie wiem co myśleć. Faktycznie plastiki trzeszczą, zawieszenie jest strasznie słabe a same części mają ceny nie z tej ziemi?

Ile tak naprawdę przy normalnej jeździe pali 2.5 turbo benzyna 210 koni? Ile na autostradzie bo głównie tak się poruszam. Czy bać się automatu? Rozglądam się za manualem, czy w zimę tak samo fajnie da się pobawić automatem? Zarabiam 6k miesięcznie i zastanawiam się czy mnie na takie auto stać.
  • 14
@Vibbom: haldex, w późniejszych rocznikach był chyba ten nowszy (4 lub 5 generacja?). Warto tam wymienić oleje, tj. haldex, przekładnia kątowa i dyferencjał. Paść może ta przekładnia kątowa, droga zabawa. Automat aisin 6 biegów koniecznie regularna wymiana oleju.W benzynach mniej problemów bo moment mniejszy. Skrzynia przyjmuje 450nM a D5 z łatwością po chipie daje więcej stąd problemy. Były powershifty forda, ale nie do tego silnika 2.5t tylko bodajże do 2.0t.
Plastiki
Faktycznie plastiki trzeszczą, zawieszenie jest strasznie słabe a same części mają ceny nie z tej ziemi?

nie od dzisiaj wiadomo że wykończenie Volvo jest słabe


@ZajebbcieTrudnyNick: @Vibbom: Co to za bzdury? Ludzie kupują skatowane odpady z Europy z przekręconym na miejscu licznikiem i później powstają takie wyobrażenia.
Rekordowe moje Volvo miało 351k przebiegu i nic mu nie było, wyposażenie przebijające także jakością większość nowych niemieckich czy francuskich fur xD

Tylko
@Saeglopur Autocentrum w pełnej okazałości xD Nie no ponad 3 litrów nie potrzebuję. Ja chcę auto którym bym sobie jeździł z Katowic do Berlina do pracy 4 razy w jedną stronę w miesiącu. W jednym ogłoszeniu 2.5t S60 automat AWD gość napisał że na trasie 6,5 litra jadąc 120 km/h. W cuda nie wierzę ale jakby paliło koło 7-8 to byłoby super bo niekoniecznie chciałbym zakładać LPG chociaż nic do tego nie
@Vibbom: No to mogę tylko polecać - w trasy to auta perfekcyjne, fotele słyną z wygody wręcz. Wsiadam i mogę jechać tyle przez Europę ile po prostu zbiornik mi pozwala i dopiero się zatrzymuję na jedzenie/łazienkę/paliwo :D

AWD i automat faktycznie wątpię czy wręcz nie wierzę w te 6,5l przy 120 kmh ale faktycznie do 8, maks 9 z pewnością. AWD przy wyższych prędkościach odłącza tył całkowicie więc to bardzo na
@Vibbom:
Ja mam 2.5t bez AWD z aisinem 347tys km here
Nie wiem co jest problematycznego z zawieszeniem i na co ludzie narzekają, przy 320 tys wymieniłem mcphersony stabilizator przód i amory z tyłu, wszystko było oryginalne i nie wydaje mi się że to dużo roboty jak na ten przebieg. U szwagierki w A4 wielowahacz wymieniam co dwa lata.
Poziom cenowy jak w audi BMW z tamtych lat pewne rzeczy są