Wpis z mikrobloga

Czuję, że Chińczyk leci w uja. Kupiłem odkurzacz na 11.11 z wysyłką z Polski i się póżniej okazało, że Shipping 26 dni czy coś koło tego. Czas na Shipping się kończył dzisiaj i Chińczyk wrzucił kod do śledzenia, ale jestem prawie pewny że fake, po to tylko by dać cokolwiek żeby nie było że nie wysyła i pewnie by uniknąć jakieś kary od aliexpress. na alipaczka.pl wyświetla mi że błędna suma kontrolna, DHL też nie widzi paczki a po za tym widać po numerze trackingowym CQ307420226DE że paczka idzie z niemiec więc już widać ze chińczyk wysyła z DE a nie jak było kupione prze ze mnie że wysyłka z PL.

Co mogę z tym zrobić? Czy należy mi się jakiś refund w związku z tym że okłamał z miejscem skąd wysyła? Czy kod jest poprawny czy rzeczywiście fake? Kod podany dzisiaj to po cichu wierzę, że może jeszcze dhl nie zarejestrował numeru ale naprawdę śmierdzi to fakem na kilometr.

Wołam @AliPaczka bo się znacie na tym
#aliexpress
  • 24
@schreder: normalnie bym walnął dispute i yolo, ale mam tam kod 50/100 zamrożony i nie wiem co będzie przy dispute. Bo niby support mówił że wróci kupon do użycia, ale to było przy warunku że chińczyk nie wyśle wcale i z automatu zamówienie będzie zamknięte
@AliPaczka: ochronę mam właśnie, nie wiem jak to jest z DHL ale wydaje mi się, że chińczyk nawet jak już numer podaje to on nie powinien się na stronie dhl pojawiać jako zarezerwowany?
@ozzi91: Czasem wysyłka z Polski oznacza tyle co czekanie na to że towar musi się dostać z Chin ileś tam czasu i dopiero jest wysyłany z Polski. Na plus to fakt że nie zapłacisz podatku od tego. Do mnie szła paczka na podobnym trackingu DHL-em więc dałbym sobie kilka dni.
@ozzi91: mialem podobną sytuację. Miało być z Polski- było z Niemiec. Mialo być dostatczone w 15 dni od wysyłki - przyszło po 16 dniach. Dispute , eskalacja sporu do aliexpresss- wynik zsrot 334zł
@wojtekgumis: a miałeś kupon jakiś przy zamówieniu? Dostałeś i przedmiot i hajs? Mi pokazało tylko "estimated delivery time" podczas składania zamówienia. Teraz mam 32 dni niby na dostarczenie przedmiotu
@wojtekgumis: w sumie to sklep deklarował "estimated delivery time" na chyba 14dni, przy czym czy w ten czas wlicza się również czas na nadanie przesyłki? Bo wydaje mi się że właśnie jak się najeżdżało na tą opcję, to było napisane że w ciągu iluś tam dni chyba 2 tyg od daty ZAPŁACENIA powinna przyjść przesyłka.
@ozzi91: ale teraz widzę, ze to jest cos innego na mojej aukcji bylo cos takiego jak "on time delivery guarantee - 15 days" i na to sie powolalem. W twoim przypadku gwarantuja zwrot do 15 dni w przypadku nie dostarczrnia w terminie ochrony kupującego.
@wojtekgumis: mam to samo w sumie
ships out within 25 business days
On-time Delivery 15 days

Zobaczymy, wolałbym by przyszedł w ciągu tych 15 dni tak szczerze, bo bardziej się boje że chińczyk leci po całości zaczynając od fake numeru trackingowego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojtekgumis: ah ok. Dziwne w sumie ze chcieli by odesłać. Jak zamawiasz #!$%@? to niejako kupujesz też usługę dostarczenia w ciągu ileś tam dni i jak nie przychodzi albo przychodzi po terminie to trudno
@wojtekgumis: działał Ci tracking? Mi dalej nie działa i nie wie mczy czekać na ten 16 dzień czy #!$%@?ć chińczyka bo widzę, że od 11.11 tylko 1 gwiazdki dostaje cwaniaczek. Mam nadzieję, że to lecenie w uja odbije mu się czkawką