Wpis z mikrobloga

Cześć.

Miesiąc temu, dokładnie 14.11.2019 dostałem mandat za brak ważnego biletu co opisałem w tym wpisie:
https://www.wykop.pl/wpis/45362497/dostalem-dzis-mandat-za-brak-waznego-biletu-w-komu/

W skrócie:
Kupiłem bilet semestralny którego zapomniałem aktywować. Bilety okresowe czy PEKĘ trzeba aktywować w autobusie/tramwaju aby były ważne. Ja tego nie zrobiłem. Kontroler nie proponował bym to zrobił wtedy jak jechałem tylko prosto z mostu wystawił mandat. Dodam że dzień aktywowania biletu nie oznacza dnia w którym zaczyna się jego ważność. Jeśli aktywujesz bilet 5-miesięczny po miesiącu to nie zyskujesz dodatkowego miesiąca.

Zapłaciłem 143zł ( normalna kwota mandatu wynosi 283zł ale jak zapłacisz w ciągu tygodnia to kwota jest dwukrotnie niższa ), przelewem na ich konto.

Napisałem w tym samym czasie maila z odwołaniem na adres email na stronie kontrolera:
http://www.transkontrol.pl/odwo%C5%82ania

Email1:
Opisałem sytuacje i prosiłem o unieważnienie mandatu. Pani z transkontrol napisała że jak przedstawię jej dowód zakupionego biletu to opłata zostanie zmniejszona do kwoty manipulacyjnej 22,40 zł.
Wysłałem jej screeny ze strony peka.poznan.pl gdzie jest informacja że taki bilet kupiłem.

No i cisza. Nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Email2
Po trzech tygodniach wysłałem kolejne odwołanie, które było kopią poprzedniego tyle że z załączonymi screenami z dowodami. Ta sama Pani z transkontrol powiedziała że przysługuje mi zmniejszenie kwoty do 22,40zł którą mam przelać na ich konto. Odpisałem jej że już przelałem 143zł za mandat i proszę o zwrot różnicy 143zł - 22,40zł na moje konto.

No i cisza.

Email3
Zdenerwowałem się i wysłałem następnego dnia kolejne zgłoszenie które było kopią dwóch pozostałych oraz dodatkowo napisałem im że pieniądze już przelałem i proszę o zwrot różnicy na mój numer konta który im wysłałem.

Teraz już w ogóle brak odpowiedzi.

Powiedzcie mi proszę co zrobić w takiej sytuacji. Zakładam że celem takich działań jest zniechęcenie mnie do dalszych działań. Abym olał te sprawę i zapomniał. Po co dla 100zł się męczyć ...

Mogę jeszcze pojechać prosto do nich i osobiście to załatwić, ale zostawiam sobie taką ewentualność na koniec. Jeśli napisali że można takie sprawy załatwiać mailowo to tak to też chce załatwić.

#poznan #mpk #ztm #kanarzy #kontrolerzy #pytanie #prawo #pomocy #transkontrol
UnnAmmEdd - Cześć.

Miesiąc temu, dokładnie 14.11.2019 dostałem mandat za brak ważn...

źródło: comment_bUxPvFXxZXPhqaUKyp1fB279etlPxdZZ.jpg

Pobierz
  • 27
@TatoAktywny Ponieważ jeśli nie udowodnią że te pieniądze im się należą to nie mogą od tak legalnie sobie te pieniądze zatrzymac.

To jest legalna firmą więc muszą działać zgodnie z prawem.
Ponieważ jeśli nie udowodnią że te pieniądze im się należą to nie mogą od tak legalnie sobie te pieniądze zatrzymac.

To jest legalna firmą więc muszą działać zgodnie z prawem.


@UnnAmmEdd: Jest Twój podpis na druku opłaty dodatkowej? Zrobiłeś przelew?
To jest bardzo proste - uznałeś zasadność tej opłaty.
Co tu jest więcej do udowadniania?

Całą reszta to tylko i wyłącznie dobra wola.
@TatoAktywny Kontroler powiedział że jeśli odwołanie zostanie rozpatrzone pozytywnie to część pieniędzy zostanie zwrócona. No sorry ale nie może rzucać od tak takimi słowami jeśli to nie jest prawdą.
Bo jakby się okazało że nie uznają reklamacji to musiałbym im przelać dwa razy tyle.


@UnnAmmEdd: Gdzie niby mają taki zapis? Pierwszy raz o tym słyszę. Zawsze jak pisałem reklamację to czas "egzekucji" należności był jakby zamrażany do momentu rozpatrzenia mojego pisma. Nigdy z tego powodu nie płacilem więcej, bo reklamację składałem...
@leesiuu Gdyby tutaj ten czas też zamrozili to też bym nie zapłacił. Ale zamiast tego tutaj przestrzegają że reklamacja jest niezależna od płatności. I jakby reklamacje rozpatrzyli negatywnie to musiałbym zapłacić więcej za zwłokę. No i kontroler mi powiedział że lepiej jakbym zapłacil i złożył reklamacje bo jak bedzie pozytywna to zwroca mi te różnicę
@UnnAmmEdd: taki zapis w ogóle jest zgodny z prawem? To jest tak jakby co miesiąc operator komórkowy wystawiał Ci fakturę na 5k PLN i musiałbyś zapłacić, a później się odwoływać i dostawać zwroty. Normalne to jest? No chyba nie.
@UnnAmmEdd: teraz to już trochę po temacie, bo zapłaciłeś, a jak dobrze wiemy w tym wspaniałym Państwie odzyskać cokolwiek to droga przez mękę. Ja bym im napisał pismo (najpierw mailem) wezwanie do zapłaty kwoty którą przetrzymują, może się obsrają trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@leesiuu: No to jest przecież ewidentne działanie w celu zniechęcenia konsumenta do odzyskania należnych mu pieniędzy XD. Dobry zarobek. Chyba podjadę tam osobiście i pogadam z nimi chociaż pewnie też łatwo nie będzie.