Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki!

Poznajcie Oliwkę.

Oliwka ma około 4 lat i jest obywatelką Cypru ( ͡° ͜ʖ ͡°) i przeszła(czy tez przechodzi) bardzo długą podróż po swoje zdrowie. Cypr od lat zmaga się z problemem kotów, które dawno dawno temu zostały ściągnięte na wyspę by walczyć z plagą żmij, po czym same stały się plagą. Jest tam więcej kotów, niż mieszkańców(wg danych z neta 1.5 mln kotów na 1.2 mln mieszkanców). Podczas listopadowego urlopu, moja różowa dokarmiała te kotki przy okazji każdego spaceru. W końcu trafiła na wychudzoną kotkę. Nie chciała jeść, pic, była w opłakanym stanie, leciała jej ślina z pyska ale była bardzo kochana i łasiła się do nas. Różowa tak się przejęła jej losem, ze znalazła fundacje pomagająca kotom- tamci zabrali ja do weterynarza. Przeszła dwie operacje usunięcia zebow(teraz ma tylko kilka przednich), zaleczone zostały wrzody żołądka i stare zapalenie płuc.

Gdy jej stan się poprawił na tyle, by mogła podróżować, rozpoczęliśmy operacje logistyczna by ja tu ściągnąć(po wyleczeniu znów trafiłaby prawdopodobnie na ulicę). Przez social media(byliśmy już wtedy w Polsce) znaleźliśmy osobę, która leciała z Larnaki do Wwa i zgodziła się wziąć ze sobą Oliwkę(jeśli to czytasz- serdecznie dziękujemy!). Wczesnym niedzielnym rankiem odebraliśmy Oliwkę i zabraliśmy do Gdanska- teraz oswaja się z nowym otoczeniem. Wczoraj prawie cały dzień spędziła w bezpiecznym kącie z krótka przerwa na posiłek i mizianie.

Wstawiam link do zbiórki, zachęcam do wpłat- weterynarz w Cyprze jest już opłacony przez wolontariuszkę, lecz chcemy ją wspomóc by miała chęci i siły nadal pomagać kotkom na wyspie. Pod linkiem znajdziecie zdjęcia faktur do opłacenia- obejmują one tylko pierwsza operacje usunięcia ząbków, wiec realne koszty są wyższe, nawet nie licząc karmy, transportu i akcesoriów z którymi do nas przyjechała.

https://fundrazr.com/c1awg9?ref=fb_47JSqe_ab_1ZqeoAnmiuI1ZqeoAnmiuI

Mamy nadzieje ze szybko się u nas zaaklimatyzuje i będzie szczęśliwa, bo sporo już przeszła biedaczka.

#kotki #koty #smiesznypiesek #smiesznekotki #adopcjazwierzat #kot #cypr #kitku #koteczkizprzypadku #koteczkizprzypadku

dla zasiegu dodaje #frytusiacontent mam nadzieje że bez obrazy
b.....y - Cześć Mirki i Mirabelki!

Poznajcie Oliwkę.

Oliwka ma około 4 lat i je...

źródło: comment_3qY0gevqldRG8EbzDCprhEw5gz2VwOQm.jpg

Pobierz
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@buysy: szczerze mówiąc to rzeczywiście nie łatwiej usypiać te chore koty? Zdrowe jeszcze rozumiem ratować itd. Jednak jak jest plaga wszystkich nie da się uratować, ale może ograniczyć to ich płodzenie sie. Ludzie powinni zbierać na łapanie kotów i ich kastrację, a nie próbę wyleczenia każdego kota.
@RustyJames: zgadzam się z Tobą, ze te koty powinny być sterylizowane. Oliwka będzie wysterylizowana, ale nie wyobrażam sobie pochylić się nad losem zwierzaka po to by go uśpić. Ogólnie to te koty na Cyprze nie maja złe, pełno tam dla nich jedzenia i sprzyja klimat dlatego się tak rozmnożyły
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@buysy: pewnie nie byloby źle jakby to były dzikie koty xd a tak to grzebią pewnie po smietnikach, żrą gówno i chorują. Wydaliście na tego kota masę kasy, jak nikt wam tej kasy nie wpłaci na niego, to tym sposobem pewnie z 20 kotów można by było wykastrować. Wiadomo, że ciezko podejmować decyzje, szczególnie z emocjonalnymi kobietami u boku.
@RustyJames: za veta płaca ludzie z fundacji na Cyprze, zbiórka jest mimo tego. Ot tak, żeby aż tak tego nie odczuli. Nasz koszt to chyba 50€ za bilet dla zwierzaka i wszystko to, co potrzebne aby mieć kota- kuwety zwirki karma drzewko itp. Nawet antybiotyk przyjechał już z Cypru. Moja się w Oliwce poprostu zakochała i teraz jest z nami xd i te wszystkie fundacje oprócz pomagania tym już naprawdę chorym