Wpis z mikrobloga

W związku z dość dużym wzrostem ceny akcji w przeciągu ostatnich miesięcy, w kontekście mojej akcji #zbieramnatesle, poważnie się zastanawiam, czy w najbliższych miesiącach zamiast dokupywać 2 akcji, nie powinienem dokupywać tylko 1 akcji. Początkowy plan był, by przeznaczać na miesiąc mniej więcej 2k PLN. Obecnie znacznie przekraczałbym założony budżet kupując po 2 akcje.

Przy obecnej cenie 381 USD za akcje, w przeliczeniu na złotówki daje to już 1456.05 PLN, czyli przy 2 akcjach prawie 3k. Gdzie jeszcze kilka miesięcy temu mogłem za troche ponad 2k kupić 1 akcje.

Dużo wygodniej by było, gdyby Tesla miała 10 razy więcej, ale 10 razy tańszych akcji, albo gdyby na polskim rynku był dostępny jakiś makler sprzedający części akcji z NASDAQ. Znacie coś takiego? W USA coraz więcej firm wprowadza taką możliwość, jak choćby aplikacja RobinHood, ale trzeba być obywatelem USA, by z niej kokrzystać. W krypto z tym problemu nie ma. Wszystko jest domyślnie podzielne do wielu miejsc po przecinku.

#tesla
Pobierz anonimowy_programista - W związku z dość dużym wzrostem ceny akcji w przeciągu ostatn...
źródło: comment_2znWzbIWgg45UXwFVsMNg26ZVMXAFwO6.jpg
  • 13
Myślę, że to kwestia czasu, żeby kupować części akcji. Teraz jak Tesla pozbyła się kilku problemów + ekipa shortująca jest w odwrocie to zainteresowanie takimi produktami wzrośnie. Ja osobiście zmniejszam intensywność kupowania ich akcji po prostu ;)
Przez revoluta można chyba kupowac części akcji nasdaq


@Wykoppeel1230:

Chyba nawet mam Revoluta premium


@anonimowy_programista: Zorientuj się jak wygląda temat gwarancji depozytów. W ogóle w mbanku też powinieneś się zorientować bo limity w rachunkach maklerskich są chyba inne niż na lokatach i jest to mniej niż 100k EUR. Gdzieś w Internecie widziałem że zaledwie 22k EUR, więc już niedługo się do tego zbliżysz. Ale najlepiej zapytać bank biorąc poprawkę na