Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Właśnie ogarnąłem, że model mojej sieci neuronowej praktycznie ze 100% skutecznością dobrze ocenia płeć wykrywając trapy takie jak drag queens czy facetów po filtrze ze snapa zmieniającym ich w kobiety. Patrząc na to ilu facetów łapało się na fejk konta ze zdjęciem facetów z tym filtrem na Tinderze wniosek jest tylko jeden - spermiarze vs AI 0:1 XDD
#ai #tinder #heheszki
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aokx: najprawdopodobniej ocenia płeć na podstawie relacji odległości pomiędzy biomarkerami - nos, oczy, uszy, usta, bierze pod uwagę rysy twarzy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aokx: podobnie jak u ludzi - nie rozpoznajemy twarzy ludzi na podstawie całości - mózg wyodrębnia najważniejsze informacje, przetwarza je, a później klasyfikuje je do jednej ze znanych nam już osób. Podobnie działa CNN ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michau6211: tak, metryka to "Accuracy", a zestaw danych jest złożony w sumie z 3000 zdjęć mężczyzn i kobiet podzielonych 50:50. 2250 zdjęć wchodzi do zestawu treningowego, reszta do testowego. Poprzedni dataset miałem mega kiepski, model był średnio wyuczony no i zestaw musiałem zmienić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LowcaG: zestaw danych jest autorski - zdjęcia są sklejką różnych baz, ja siedziałem, przesiewałem zdjęcia ze zbyt dużym tłem lub takie, które średnio się nadawały (zdjęcia Hulka np. XD). Jeżeli chodzi o podział to są dwie klasy - kobieta i mężczyzna.