Wpis z mikrobloga

Nie sądziłam, że podczas szycia poduszek można tyle spieprzyć!

Na święta wymyśliłam dla swojej siostry na prezent poduszki w kształcie liter jej ulubionego zespołu. BTS. No przecież prościzna, co to jest uszyć poduszkę... "T" szyłam cały dzień! A bo to coś źle wycięłam, a to zerwałam nitkę, a to źle przyszyłam. Całe minky (którego nie widać na zdjęciu, ale jest na tylnej części poduszki, żeby było milusio) źle przyszyłam, bo było źle wycięte! Więc musiałam odpruć i od nowa, heja hej...

Zaczęłam od literki T, bo myślałam, że będzie najprostsza, a jak przyszło co do czego, to ma najwięcej części do zszycia i zgięcia, które wychodziły krzywo (i zgadnijcie co XD musiałam kurna pruć). No ale nic... Czas na literkę S. Wish me kurna luck XD


#artyzmyfre #tworczoscwlasna #poduszki #szycie
netefre - Nie sądziłam, że podczas szycia poduszek można tyle spieprzyć!

Na święta...

źródło: comment_uSmNBoEc9aGKCRd8IVLl71hRLDx9f2rG.jpg

Pobierz
  • 11
@netefre: jak okolice Bydgoszczy to moja różowa prowadzi tam warsztaty z szycia na maszynie ( ͡° ͜ʖ ͡°) od zera do bohatera, ale też szlifujące umiejętności
@netefre: minky jest ciężkie i do wykrojów i do szycia ale na szczęście nie widać na nim zbytnio, że prułaś. No i jak zszywasz potem ręcznie ściegiem krytym, to też najlepiej tam, gdzie minky bo to ładnie wtedy ginie. Tylko trzeba używać dużo szpilek. Pamiętaj, żeby w S i B zostawić sobie dziurę do przewrócenia na prawą stronę i wypchania tam, gdzie nie będziesz mieć zagięć - czyli w B nie
@madderdin: na szczęście właśnie byłam kiedyś na warsztatach, gdzie używałam minky. To wiedziałam z czym to się je, że trzeba użyć dużo szpilek, że jest kapryśne. Nie chcę sobie wyobrażać ile nerwów bym zjadła bez tego hahah.
Dziekuję za rady, przydają się. S zdążyłam już uszyć i właśnie tak dziurę zrobiłam, na prostym kawałku :)