Wpis z mikrobloga

Koledzy i koleżanki, mam problem z którym nie umiem sobie poradzić i doprowadza mnie do szału. Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim i znalazł rozwiązanie.
Opis problemu:
Korzystam z zeszłorocznego modelu Samsunga i aplikacji Smart IPTV. Co jakiś czas, w nieregularnych odstępach czasu mam problem z połączeniem z kanałami - "stream error". Podkreślam, że chodzi o połączenie a nie samo działanie, buforowanie - jak już kanał się włączy to działa bez jakichkolwiek zacięć. Problem trwa parę minut (brak możliwości połączenia z jakimkolwiek kanałem) i ustępuje sam (tak mi się wydaje, nie znalazłem rozwiązania).
Kilka ciekawych spostrzeżeń:
- Czasem oglądam jakiś kanał, działa bez zastrzeżeń i jeśli go zmienię to już mam "stream error" i nie włącza się żaden. Czyli inaczej: jeśli problem występuje w trakcie oglądania jakiegoś kanału to ten działa dalej, ale tylko do momentu zmiany.
- problem występuje bez względu na formę połączenia - kabel wifi 2,4, wifi 5.
- pobrałem alternatywną aplikację żeby sprawdzić czy wina leży po stronie Smart IPTV - w momencie "stream error" kanały nie ładują się także na drugiej aplikacji. Gdy problem minie - łączą się znowu tak jak trzeba na obu aplikacjach.
- Sprawdzałem też czy problem leży po stronie listy - w momencie "stream error" włączam listę na VLC na komputerze - wszystko działa idealnie.
- resetowanie sieci nie pomaga, reload listy w apce nie pomaga.

Skończyły mi się pomysły. Czytałem tag 2 miesiące wstecz, widziałem tam problemy użytkowników z buforowaniem ale nie coś takiego.

#teleelevidenie
#iptv
  • 6
@Tusiek89: DNS to podstawa, miałem w LG tak samo, dałem DNS na google i luźna guma. Używasz HLS czy TS? Przy HLS ten problem się pojawia o wiele częściej. W ustawieniach SIPTV po lewej stronie powinienes miec do wybotu 3 tryby, tym kombinuj jak DNS nie pomoże.
@Maceek6: Zrobiłem wszystko zgodnie z tym filmem który wrzuciłem wyżej. Problem ustąpił.
Teraz muszę przetestować to o czym wspomniałeś wyżej, bo być może zmiana DNS by pomogła, bez zabawy w VPN:)
Ale i tak już jestem szczęśliwy:)

Używasz HLS czy TS?

Tutaj niestety nie wiem o co chodzi.