Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#hue #smarthome
Właśnie kupiłem zestaw Philips hue, żarówki podłączone pod klasyczny włącznik.
Żarówki chce mieć przez cały czas przyciemnione, ustawiłem zachowanie po wyłączeniu, pomimo tego po 2 przełączeniach ustawia się pełna jakość. Czy można to przekonfigurować żeby zapalało się zawsze przyciemnione?
  • 11
@swemi01: raczej jest tak że pierwsze i każde nieparzyste włączenie daje światło z ustawień apki, a drugie i każde parzyste daje ustawienie domyślne. Generalnie polecam sobie kupić przełącznik ze ściemniacze od Hue bo to najtańsza cześć ekosystemu a jest bardzo spoko i rozwiązuje Twój problem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wysuszony tego się nie spodziewałem kupując hue, jeśli chodzi o przełącznik to mam ale nie wykleje tego w całym mieszkaniu, chyba będę musiał kupić coś innego niż hue
@swemi01: A masz tą funkcję która budzi Cię światłem coraz bardziej jasnym? Jeśli tak, jak ją oceniasz? Zastanawiam się nad zakupem, bo chciałbym mieć możliwość regulowania temperatury barwowej - ustawiać zimne światło po przebudzeniu oraz ciepłe przed pójściem spać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wyk_opek: przyznam że tym akurat się nie bawiłem ale w moich białych żarówkach nie mam opcji zmiany temperatury barwionej, w Ikea jest coś takiego
@wysuszony: Samo światło raczej nie, ale zdecydowanie łatwiej wstać latem, gdy już jest jasno. Wtedy budzik nie wyrywa ze snu aż tak brutalnie. Przynajmniej tak jest w moim wypadku.
Można niby po taniości ustawić zwykły włącznik czasowy i normalną lampę, ale nie sprawdza się to najlepiej, dlatego interesuje mnie jak wygląda sprawa z tą rosnącą temperaturą barwową.