Wpis z mikrobloga

@wysuszony: Nie wiem o czym mówię xD Dostałem lapka z takim systemem i muszę z pena przenieść pliki na dysk. Linux jest wczytany z pendriva. A podłączam drugiego z plikami których potrzebuje. I nic się nie dzieje. Patrze w menadżer ale nigdzie tego pendrive nie widzę.
@Vadzior:
Zrób pan tak:

- pobierz i wypal na DVD/pendrive Linux MINT
- uruchom z tego nośnika komputer
- zainstaluj (bajecznie prosto się to robi i w miarę intuicyjnie - automat w sumie wszystko załatwia w miarę spoko)
- ciesz się systemem, który jest b. prosty i elegancki

KALI jest spoko, ale to bardziej dla ludzi wiedzących czego chcą i potrafiących sporo zarówno w IT jak i Linuchu
@JesterRaiin: Ale to nie o to chodzi. Próbuje odratować laptopa koleżance która zapomniała hasła do niego. Znalazłem sposób przez kaliego i teraz potrzebuje tęczowe tablice aby odzyskać te hasło.
@Vadzior: Tej, to weź pan daj spokój z Kalim, pobierz strelec, tam jest narzędzi do zmian haseł pełno.
Są alternatywy, w rodzaju KONBOOT, a 8/8.1 to chyba nawet i stary Hirens spruje, ale strelec jest najlepszy.
W ostateczności jakby nie szła zmiana haseł to po prostu przy pomocy narzędzi odblokuj konto lokalnego admina, nadaj mu jakieś hasło, zaloguj się na niego i spod niego zmień hasło dla konta koleżance.
To zrób tak jak w tym poradniku z tego co kojarzę działa też pod 8.
https://4sysops.com/archives/reset-a-windows-10-password/

W skrócie podepnij pendrive np z 10.
-Zbootuj go
-Wejdź w cmd
-Podmień te 2 pliki cmd i utilman
-Zrestartuj kompa
-W panelu logowania kliknij na tą ikonę w lewym dolnym rogu i wpisz:
Net user
-Znowu zbootuj pendrive i zamień pliki z powrotem.
-Restart systemu
-Zaloguj się hasłem które ustawiłeś w komendzie net user.
@Franz_Maurer: @JesterRaiin: Dobra. Wasze pomysły sprawdze jak to mi się nie uda co zacząłem bo i tak długo się meczyłem. Pendrive z tablicami mogę odpuścić bo pobrałem sobie to z sieci na tym laptopie. Tylko nie mogę tego rozpakować bo brakuje miejsca na dysku. Tzn. na te dyski z lapka z windą nie mogę nic przenieść. A na pulpicie mam ok. 1gb. Od czego to zależy? Przygotować pendriva z kalim
@Franz_Maurer: Punkt drugi nie występuje, nie ma tabelki na te hasła. Jak zrobiłem pozostałe punkty tak samo to po wpisaniu chntpw -l SAM wyskoczyło całkiem co innego, nie wyświetliło nazw kont.
@Franz_Maurer: @JesterRaiin: Dobra ja się poddaje, za głupi jestem.
Jakiś inny sposób wyjaśniony krok po kroku? Z tym kalim to znalazłem filmik na yt i niby wszystko jakoś mi szło ale brakuje mi miejsca na pobranie tablic i ich rozpakowanie. Na pendrive ich przenieść nie mogę bo kali nie widzi pendrive. Tak samo nie mogę zgrać plików z kaliego na pendrive. Dlatego chce hasło odzyskać lub je usunąć/zmienić. Wszystko jedno