Wpis z mikrobloga

#polskapolicja #policja #milicja #polska ##!$%@?

#szydlowiec pochlalem wczoraj... Piłem do 18... dziś chciałem wrócić 180 km do domu czułem się dobrze. Mówię do żony jedz ty zatrzymaj się przy komisariacie sprawdzę czy mogę... K'*:*:a dowody, prawa jazdy, spisywanie, wypytywanie o powód chęci zbadania się alkomatem, traktowanie jak przestepce... Nosz kurła przyjechałem dmuchnąć i sprawdzić czy bańki lecą... Brawo policja... A później dziwoty że jeżdżą ludzie najeb$ni... Człowiek chce być odpowiedzialny ale nie może... #gorzkiezale
  • 14
A co się dziwisz jeśli nie mają automatycznego alkomatu tylko taki stacjonarny to każdy pomiar zapisuje się w pamięci a w razie kontroli z bsw będą się pytać Dlaczego nie jest zarejestrowany pomiar niestety takie mamy durne przepisy że musimy takie rzeczy robić w przypadku Jeśli jednostka dysponował aby alkomatem typu świeczka pewnie nie byłoby problemu.
@goores:
Generalnie w większości jednostek w tej chwili są montowane na ścianie takie które wkłada
@goores: > Człowiek chce być odpowiedzialny ale nie może... Nie może bo się policjant pyta o prawo jazdy bo musi wpisać w rejestr urządzenia? No to faktycznie nie moc straszna, jak Cie przy tym zakują w kajdanki i położą na ziemi to wtedy będziesz traktowany jak przestępca, póki co zostałeś potraktowany jak każdy inny człowiek gdy policjant chce wykonać jakąkolwiek czynność.
@goores: Bo jeżeli urządzenie ma rejestr to trzeba wpisać w nie dane tego który dmuchał i go wylegitymować, może być na podstawie prawa jazdy, dowodu osobistego, paszportu.
@Kezcliw tak i jeszcze powód chęci zbadania alkomatem... Jakby alkomat służył do czegokolwiek innego niż badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu
@goores: Bo może policjant miał humor taki, chciał zagadać, może się chciał zapytać czy chcesz dla jaj się dowiedzieć ile masz promili czy dlatego że gdzieś musisz jechać, matko bosko nic nie można się zapytać bo to jest obraza obywatela.
@Kezcliw ja wszystko rozumiem... Przyjechałem.swoim tylko żona mnie przywiozła :) chodzi mi o to że chciałbym uniknąć przesłuchania w momencie kiedy chce tylko sprawdzić czy mogę bez stresu prowadzić auto, czując się dobrze a chcąc być pewnym.
@goores: Tak to już jest że policjanci z natury zadają dużo pytań. Nie spodziewałem się że kogoś aż tak to zdenerwuje. W niektórych jednostkach mają może inne urządzenia. U mnie w zależności od tego czy jest alkomat przesiewowy, taki bez pamięci pomiarów czy taki który pokazuje dokładny wynik, ma pamięć pomiarów i osobną książkę to się legitymuje kogoś albo nie. W zasadzie, to przy każdej czynności powinno się legitymować i sprawdzać