Wpis z mikrobloga

@Pustulka: IMO 45 mln to kwota optymalna za Suareza biorąc na wzgląd jego kiepską wartość marketingową.

A, szansę znam, a jak rajcowałbyś się Suarezem, gdyby przeszedł do Arsenalu? W skali do 1-10.
@Theos: Wrzucał jakiś czas temu tekst o tym, dlaczego Higuain nie nadaje się do Arsenalu. Tymczasem są tacy, którzy dowodzą, że Pipita nadawałby się wszędzie - jest tak dobry. Proszę: StatsBomb Myth Busting: Gonzalo Higuain. Jak dla mnie Arsenal strasznie daje ciała w tym okienku. Zamiast walczyć o Higuaina czy może nawet lepiej Gomeza (a to nie jedyne opcje, które uciekły lub uciekają), Wenger woli wywalić kupę kasy na Suareza (bo
@Czajna_Seczen: e, nie było sensu walczyć z Napoli o Igłę, przecież to wiesz. Gomeza wszyscy przespali, to fakt.

Zaraz, zaraz, bez umniejszania wpływu Suareza, to byłoby kapitalne wzmocnienie.

Wiadomo, równie istotnym transferem jest silny DM. Absolutnie jestem tutaj za opcją Kondogbia, ale facet zostanie pewnie jeszcze na rok w Sevilli.
@Theos:

e, nie było sensu walczyć z Napoli o Igłę, przecież to wiesz.


Nie do końca wiem, bo wiele było informacji o tym, że Igła wolałby do Arsenalu. Poza tym skoro jest kasa na Suareza, to i na niego mogła być (mniejsza nawet).

Zaraz, zaraz, bez umniejszania wpływu Suareza, to byłoby kapitalne wzmocnienie.


Pewnie, że lepszy Suarez niż Giroud. Ale Arsenal mniej potrzebuje napastnika kreującego niż takiego, który zapewniałby wysoki procent
@Czajna_Seczen: nie dosyć, że Napoli miało wiele pieniędzy na Igłę, to włączenie się do walki Arsenalu na pewno ceny by nie zmniejszyło. Wydałbyś 40 mln € na Igłę, którego dyspozycja w zeszłym sezonie wołała o pomstę do nieba? Do pewnej kwoty ten transfer mi się podobał, ale - tak jak pisałem wcześniej - nie ma pewności, czy zmiana otoczenia podziała na Gonzalo zbawczo.

Liczba prostopadłych piłek to wciąż liczba. W istotnych
@Theos:

nie dosyć, że Napoli miało wiele pieniędzy na Igłę, to włączenie się do walki Arsenalu na pewno ceny by nie zmniejszyło. Wydałbyś 40 mln € na Igłę, którego dyspozycja w zeszłym sezonie wołała o pomstę do nieba?


Jeśli Arsenal wykazałby prawdziwe zainteresowanie, a Igła faktycznie wolałby iść do nich, to cena mogłaby być nieco niższa. A jeśli nie, to i tak nie wiem, czy nie wolałbym dać 40 za Igłę
@Czajna_Seczen: ten wygrany 5:2 to było tragiczne spotkanie dla Spurs, swoją drogą. Paskudnie wyglądali pod względem organizacyjnym, czego nie można wyjaśniać tylko osłabieniem.

Aż nie chcę się wierzyć, by AFC nie miało kogoś innego na celowniku przy nierealności ściągnięcia Urugwajczyka, choć wiele na to wskazuje.
@Czajna_Seczen:

Na dodatek nie widać, żeby w klubie ktoś myślał nad sprowadzeniem dobrego przecinaka lub box-to-box, którego bardzo IMHO brakuje.


b2b są: Wilshere, Ramsey, Arteta

ale fakt, że brak zmiennika dla Artety, który jest tym defensywnym środkowym pomocnikiem, co prawda jest Ramsey, który się dużo lepiej spisuje w zadaniach defensywnych niż ofensywnych, ale też to nie do końca jest tym kim był Song.

Za to Luiz Gustavo może być do wzięcia
b2b są: Wilshere, Ramsey, Arteta


Arteta w ogóle nie jest box-to-box tylko deep-lying playmaker, dobry w defensywie, ale on jeden to za mało. Wilshere jest dużo lepszy jako zawodnik ofensywny i wydaje mi się, że niełatwo będzie go zmieścić w składzie razem z Cazorlą i jednocześnie zachować równowagę w środku pola. Ramsey lepiej się nadaje do utrzymywania owej równowagi, ale na razie gra zbyt nierówno, to jeszcze nie ta półka. No i