Wpis z mikrobloga

@fervi: Jak dla mnie, to ich decyzja jest pozbawiona sensu, bo łatki bezpieczeństwa i inne funkcje do Linuksa są dodawane szybko. Tymczasem na FreeBSD i pochodnych community jest małe i wiele rzeczy nie jest łatana tak szybko od zgłoszenia.

ale wiem jacy są pasjonaci. Często ubzdurają sobie jakieś zadanie lub misję i rąbią dla siebie własną ścieżkę, bo to jest najciekszwsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Artykuł z
@Formbi: FreeBSD, NetBSD i OpenBSD dołączają instrukcje uzyskania niewolnych programów w ich systemowych portach. W dodatku ich jądra dołączają drobne ilości niewolnego oprogramowania.

Nie wiem na ile to prawda
@fervi: A, w takim sensie to tak. Ogólnie teraz patrzę na tę stronę i zalinkowane rzeczy i chyba ludzie z Hyperboli dostali podobnego #!$%@? jak cat-v, suckless i without-systemd.
: nieraz robią różne fajne programy, ale ogólnie mają #!$%@?


@Formbi: I dobrze, bo komputer to narzędzie i jakiekolwiek efekty graficzne są tu k**** zbędne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fervi: wszystkie zmiany są ciekawe, tylko te są takie trochę nieistotne. TIL jest takie coś jak Hyperbola, amalgamat Archa, Debian i losowych paczek. Cenią wolność i stabilne jądra. Linux nie jest dość stabilny, dlatego uważają ze ich wysiłek będzie lepiej spożytkowaniu na forkowaniu kernela i userspace OpenBSD oraz przebudowaniu całego distro na tej bazie, zamiast na pomocy w stabilizowaniu i poprawianiu Linuxa ¯\_(ツ)_/¯. Pokrętna logika.

BTW. news tak niszowy ze nawet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@babool: Z drugiej strony sam uważam, że Linux (jako dystrybucje głównie) idzie w złym miejscu. A warto mieć alternatywę ;)

@fervi: czemu sądzisz, że Linux zmierza w złym kierunku?
@drk001: To moja opinia. Ale weźmy to:
https://www.wykop.pl/wpis/46375133/zastanawiam-sie-czy-nie-bedzie-gnomizacji-linuksa-/

W celu zapobiegnięcia błędów w wyświetlaniu aplikacji twórcy poprosili by ich programów nie skinować. Niby fajne, ale dlaczego są te błędy to niewiele osób wie (ale masz też komentarz). Gnome utrudnia życie nawet KDE, bo to KDE musi stworzyć interfejs dla aplikacji Gnome, a nie na odwrót.

Masz też init systemd, który jest jedyny w swoim rodzaju - w sensie konkurencja zaczyna odpadać,