Wpis z mikrobloga

#linux #windows #dualboot

Mirki, problemo jest. Złożyłem sobie na prędce kompa na C2D i postawiłem na nim dual boota. Pochodził trochę i teraz ani Kubuntu 18.04 ani Windows 7 nie odpala. Instalowałem sterowniki własnościowe na Łubudubu i jak wyłączyłem go to żaden z systemów nie chciał wstać. Kubuntu pokazuje przez sekundę logo w niskiej rozdziałce i cisza a Windows przechodzi przez splashscreen i też cisza. RAM raczej okej, przeleciałem go memtestem i próbowałem inne kostki. Z DVD bootuje. Da się to jakoś naprawić czy lecimy z reinstalem #!$%@? mać?
Nie-programista here. Da się jakoś verbose odpalić czy coś?
  • 28
Nie-programista here. Da się jakoś verbose odpalić czy coś?


@koneser_azbestu: W grubie masz tryb edycji, edytujesz wpis z kubuntu (ctrl+e chyba - masz napisane na dole ekranu), wypierdzielasz napis quiet splash, wciskasz ctrl+x, żeby zbootować system, patrzysz na czym system staje.

PS edycja z wpisu nie robi zmian na dysku. Przy każdym załadowaniu gruba na nowo (np po reboocie maszyny), żeby wyłączyć flagę quiet znowu będziesz musiał zedytować wpis.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koneser_azbestu: kilka miechów temu #!$%@?łem sobie minta przez sterowniki nvidii a dokładniej przez próbę instalacji starszej wersji xD. Próbowałeś uruchamiać kubuntu w trybie zaawansowanym czy jakoś tak?
Może dysk padł, skoro 2 systemy na raz dupnęły? Smart i jazda


@fervi: jeszcze jest szansa, że GPU się #!$%@?ło. Miałem tak kiedyś na ubuntu, że na otwartych driverach #!$%@? GPU mi działało, a na własnościowych nie ani pod linuksem ani pod windą xD
@koneser_azbestu: Masz tryb recovery w grubie w opcjach zaawansowanych. Wbij, z menu wybierz fsck (sprawdź błędy filesystemu) a potem root. Pytanie jest co robiłeś? Instalowałeś drivery nvidii? Root to dostęp do shella jako root. Możesz wtedy #!$%@?ć własnościowe sterowniki nvidii dla przykladu:
apt-get purge nvidia*

Mam nadzieję, że nie wpadłeś na genialny plan instalowania driverów bezpośrednio ze strony nvidii? xD
No jakbym miał cokolwiek że SMARTem to mógłbym przelecieć chociaż normalnie dane pod liveDVD są elegancko


@koneser_azbestu: Jakie kolwiek distro linuksowe z DVD/Pendrive co ma lub może mieć zainstalowane gnome-disk-utility. Graficzne sobie wtedy możesz sprawdzić w apce Disks/Dyski dane S.M.A.R.T.

No co ty xD. Wpadłem na genialny pomysł i użyłem do tego celu ustawień systemowych


@koneser_azbestu: ale instalowałeś nvidię?
@Kryspin013: A wiesz co? Ruszyło xD.
Nawet nie wiedziałem że tak karta mogła być kopnięta. Tyle czasu działała w maszynie z Windą XP i dostawała cięgi od gierek a tu taka niespodzianka.
Chyba pora zakupić Radeona XD