Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Pytanie do Mirków-ekspertów #lego Czy podła jakość tych klocków to teraz standard czy trafiłem po prostu taki egzemplarz? Piszę na przykładzie zestawu Classic 11002 kupionego w Biedrze pod choinkę moim synom.

Klocki sprawiają wrażenie gorszych od chińskich, plastik jest lekki, spasowania elementów bardzo słabe. Dzieciaki mi się frustrują, gdy np. od rycerza non stop odpadają nogi lub kopia.

Nasze rozczarowanie jest tym większe, że posiadam sporo klocków z mojego dzieciństwa (pierwsza połowa lat 90.). No i te 25-letnie zestawy są o niebo lepsze niż te nowe z pudełka - solidny plastik, mocne połączenia, wg mnie są też cięższe.

I pytanie - czy mogę reklamować ten zestaw u producenta?
PanMieczyslaw - Pytanie do Mirków-ekspertów #lego Czy podła jakość tych klocków to te...

źródło: comment_86YFkMLqdxrgAAJxuzORS4zjxCWnLIUe.jpg

Pobierz
  • 17
@PanMieczyslaw: Jak rycerzowi odpadają nogi to faktycznie kiepsko. Może ten rycerz strzeże mostu? PDK A tak na serio to jakieś 10 lat temu kupiłem lego technic Ferrari enzo. Po kilku latach niektóre elementy zaczęły się kruszyć. Dosłownie można było je łamać w palcach jakby były z cukru. Strasznie kiepska sprawa. Mam wielki wór klocków z czasów mojego dzieciństwa i one wydają się zrobione z niezniszczalnego plastiku. Trzymam je dla mojego synka,
@PanMieczyslaw: teraz LEGO to nie to co kiedyś... Mam w ciul klocków z lat 90 i jakość nadal perfekcyjna. Teraz córka się zainteresowała to zacząłem Jej kupować zestawy LEGO Friends i pomijając fakt że te części są tak wymyślne i jednowymiarowe że ciężko coś samemu z nich zrobić bo są skrojone pod konkretny zestaw to jakość też pozostawia wiele do życzenia... Dla mnie jest to jedno z najsmutniejszy zwycięstw komerchy.
Kiedyś
@PanMieczyslaw: kupiłem też 2 takie zestawy w biedrze, po 33 zł to akurat nieźle i nie zauważyłem takich problemów. Wrócę do domu 5 stycznia to mogę Ci napisac coś więcej.

Druga połowa lat 90 to zmiana systemu połączeń dlatego wydają się lepiej łączyć i są cięższe, ale od chińczyków nadal lepsze.
@PanMieczyslaw na swoim koncie posiadam okolo 176 zestawow plus inne klocki luzem i nie widze wiekszej roznicy w jakosci ogolnie miedzy tymi zestawami z lat 90' a terazniejszymi.
Niemniej jednak moze byc tak, ze czesci, ktore masz sa gorzej wykonane i mimo to przeszly kontrole jakosci. Mialem tak z kilkoma klockami, wymienialem je na nowe i nie bylo z tym nigdy problemu.

Reklamacje mozna po polsku skladac tutaj: https://www.lego.com/pl-pl/service
Wyglada to tak,
@kidrys: nie stały może wystawione na działanie UV i temperatury, na przykład przy oknie? ABS tak ma że się kruszy i degraduje od tego, ze starymi klockami stało by się to samo.
@kidrys: no to jeśli był wystawiony na działanie słońca to masz odpowiedź, każda rzecz z ABSu by się tak zachowała.¯\(ツ)