Wpis z mikrobloga

@Hawajczyk: Wykopki mam pewną zagwozdkę dotyczącą Baldur's Gate 2 EE. Dopiero zaczynam swoją przygodę z tym cudeńkiem i nie mam jeszcze pojęcia na jakiej zasadzie działa tworzenie drużyny. Nie chcąc już na samym początku spieprzyć sobie gry złym wyborem, zacząłem czytać przeróżne poradniki dotyczące buildu. W jednych ludzie przytaczają team złożony z konkretnych, imiennych bohaterów, kiedy indziej znowu to my sami tworzymy cały 6-cio osobowy zespół. I tu mam problem - kiedy ci gotowi bohaterowie dołączają do drużyny? Czy dzieje się to na początkowym etapie rozgrywki? Czy opłaca się zatem tworzyć od razu kompletny team, żeby zaraz wymienić jego skład osobowy? Z góry dziękuję za wasze spostrzeżenia :)
#baldursgate
#baldursgate2
#rpg
#kolekcjaklasyki
#piotrfronczewski
  • 8
I tu mam problem - kiedy ci gotowi bohaterowie dołączają do drużyny?


@Hawajczyk: Niektórzy zaraz na początku, inni trochę później. Jednak nie ma to większego znaczenia, bo ich level skaluje się do Twojego.

W jednych ludzie przytaczają team złożony z konkretnych, imiennych bohaterów, kiedy indziej znowu to my sami tworzymy cały 6-cio osobowy zespół


@Hawajczyk: IMO warto grać teamem złożonym z napotkanych postaci. Według mnie jest bardziej "klimatycznie" ;)
@Hawajczyk: pamiętaj też że doświadczenie zazwyczaj dzieli się na wszystkich członków drużyny (poza nagrodami na wypełnienie większych questow, wtedy każdy członek drużyny dostaje po równo). To oznacza ze drużyna złożona z 3 postaci może być w połowie gry mocniejsza niż ta złożona z 6 :)
Najlepiej weź gotowe postacie, wprowadzają sporo do fabuły. Niektóre postacie się nie lubią i nie będą ze sobą podróżować. Zwróć tez uwagę na charakter i reputacje