Wpis z mikrobloga

@size: Zalezy do czego bedziesz uzywal. Jesli planujesz overclocking to trzeba chlodzenie aktywne. Jest w czym wybierac. Juz chinczycy pracuja i widzialem kilka viekawych opcji na alixpress xd
@klik: Nie, mam sobie serwerek dlna+samba+own cloud z wpiętym dyskiem. Planuję migrację z rPi 3 na 4. Na tę chwilę używam WD PiDrive Enclosure, (pic rel, na foto ta po lewej) która wygląda kozacko i ma miejsce zarówno na malinkę, jak i dysk. Po migracji będę sprawdzał jak to działa (obudowa WD powinna bez problemu dać sobie radę z innym układem PI 4) i jeśli będzie się mocno grzać to jakiś
Pobierz size - @klik: Nie, mam sobie serwerek dlna+samba+own cloud z wpiętym dyskiem. Planuję...
źródło: comment_R3ggMjesbyZ64yV9FmewFK2VLobbUaPo.jpg
@size: Ja juz mam malinke 4b i uwierz mi grzeje sie . Normalna temp pracy po h to jakies 60 stopni. Dlatego sam myslalem o flirc bo bedzie to tylko jakis ftp i czasami przegladarka.
@botul: gniazda ethernet i USB nie są w niej problemem, bo malinka jest w niej bokiem. Żeby podłączyć np. kabel sieciowy, wystarczy podnieść obudowę, wpiąć kabel, wyprowadzić go i po prostu założyć pokrywę (jest na styki magnetyczne).
BTW mam już pi4 w tej obudowie i daje spokojnie radę. Musiałem tylko założyć radiatorek, żeby utrzymać temperaturę w okolicach 65-70st.
Pobierz size - @botul: gniazda ethernet i USB nie są w niej problemem, bo malinka jest w niej...
źródło: comment_FryLHN01HYfVrc3SsfQT027utPIaB1tB.jpg