Wpis z mikrobloga

Mirki drukujące na PLA - jaka firma aktualnie robi najlepszy filament pod kątem stosunku jakość/cena? Wróciłem do drukowania po ponad pół roku, odkurzyłem endera 3 i kupiłem sobie szpulę PLA od Spectrum - muszę przyznać, że drukuje mi się na nim świetnie, ale może znacie producentów, których filament można kupić w granicach 40-60zł /kg, a których jakość nie odbiega od Spectrum?

Słyszałem o Plast-Spaw, ale szczerze mówiąc nieszczególnie mnie przekonuje - używał ktoś i może polecić? Wcześniej drukowałem na 3DActive i... cóż, wolałbym nie popełnić podobnego błędu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#druk3d
  • 44
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@urban07: colorfill jest ok. Drukuje się gorzej niż z innych no i jedna szpula na kilka potrafi trafić się zepsuta.

Tak to polecę devil design albo właśnie spectrum na promocjach po 40zl sprzedają przejściowe kolory
których filament można kupić w granicach 40-60zł /kg, a których jakość nie odbiega od Spectrum?


@urban07:

w tym przedziale cenowym, z lepsiejszych filamentow masz:
wlasnie spectrum
efilament3d
pro3d
@carving85:

no i jedna szpula na kilka potrafi trafić się zepsuta


- to w takim razie wolę dopłacić parę zł i mieć pewność że jednak dostaję pełnowartościowy produkt ( ͡º ͜ʖ͡º)

A coś więcej powiesz o tych promocjach na spectrum? Gdzie i kiedy można się spodziewać takich cen? Ich oficjalny sklep? Allegro?
@Platkisniadaniowe: W sumie dość głupia wymówka, ale kupiłem sobie szkło od creality (to takie podobno najlepsze) i po kilku dniach kalibracji stwierdziłem że to nie ma sensu i wrócę jak mi się zachce kalibrować. Teraz postanowiłem sobie że to ogarnę i po 3 dniach kalibracji założyłem magnetyczną nakładkę a szkło schowałem do pudełka xD

W skrócie to różne dziwne rzeczy się działy - pomijając nawet to że wydruki się nie trzymały,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@urban07: na Facebooku się ogłaszają na grupach o druku 3d ja pod tagiem zazwyczaj też link wrzucam. Raz na 2-3 miechy zazwyczaj. Ogólnie fajne okazję o ile kolor nie jest dla ciebie super istotny
@carving85: Często mam coś do wydruku co w sumie nie wymaga koloru, tylko funkcjonalności, więc dla mnie fajna opcja. Mógłbyś mnie zawołać jak będziesz wrzucał wpis na mirko? :D
Jeśli będziesz pamiętał oczywiście
A jakbyś miał wybrać najlepszy z tych 3, to który by to był?


@urban07:

nie ma znaczenia, serio, drukuje rowno tymi trzema.

spectrum jest w sumie najdrozszym z tego calego zestawienia, ale ma chyba najwieksza palete kolorow.

efilament ma tez bogata palete kolorow, ale... mozna kupic go w juz 100/200 gramowych opakowaniach (200g sa juz na szpuli), co potrafi byc potezna zaleta. Drukujesz model, ktory pobiera te 50-60 gram, wiec mozesz