Wpis z mikrobloga

@Ecul: Na woli w warszawie ceny za pokój to już 1200-1300zł

Ale zaraz przyjdzie wykopek i Ci wytłumaczy ekonomista, że polska idzie w kierunku zachodnim, gdzie większość ludzi wynajmuje a nie kupuje mieszkania tylko zawsze zapomina, że na zachodzie ludzi stać na wynajem. W stolicy powoli ludzie wynajmujący pokój mają problemy by się utrzymać. Rynek osiągnął już ceny patologiczne.
tylko Gdańsk to nie Warszawa. Place tu są niższe, praca ogólnie też gorsza i mniej prestiżowa. Uniwersytety też słabsze. Ja nie wiem do kogo kierowana jest ta oferta, bo nawet jakiś kuc z IT czy korposzczurek ze szklanych domów na OBC raczej nie poniży się do wynajmu mieszkania.


@Iskaryota: No nie wiem czy wiesz, ale w Warszawie też nikt nie zarabia 3500 na start. Są ludzie pracujący za 2500
@Fankikula: sorry, ale ten kto wymyślił marketing Gdańska jako miasta o świeżym powietrzu gdzie:
- z jednej strony syfiaste i pełne chemikaliów morze
- z drugiej porty materiałów sypkich, mocno pylących niekoniecznie zdrowymi cząsteczkami
- no i yebane wysypisko jakieś kilkanaście km od centrum miasta, wokół którego buduje się developerka jak malowana

był geniuszem xD
@Fankikula: spoko, wrócę, bo jakość powietrza jest mocno zależna od temperatury i tego, czy wieje od morza. Mam pojęcie i to wysokie. Fakt jest taki, że przy warunkach bezwietrznych to na Pomorzu jest syf taki jak wszędzie + dodaj syf z morza. Całe południowe Kaszuby palą w piecach śmieciami aż miło. Bardziej wysunięte na wschód i zachód części Trójmiasta też. Ostatnio przejeżdżając przez Wejherowo pierwszy raz w życiu widziałem chmurę smogu,
@Iskaryota: ale masz świadomość, ze w trójmieście wieje praktycznie zawsze i dla tego to powietrze jest takie? I jeszcze jedno co tak się na ten Bałtyk uparłeś? Czy ja pije wodę z niego? I jeszcze jedno co ma Wejherowie do Gdańska? Jak wieje to w głąb lądu zazwyczaj. I jeszcze jedno palą w piecach w okresie grzewczym a Trójmiasto jest wentylowane cały rok. I niczego nie wciskam nikomu. Mam porównanie ponieważ