Wpis z mikrobloga

Mirki czy te sery firmy Światowid z biedry w ogóle czymś się różnią? Albo mam wypalone kubki smakowe, albo one dla mnie wszystkie smakują tak samo xD Co najwyżej jeden twardszy niż drugi, jeden ma dziurki, ale w smaku nie jestem w stanie odczuć różnicy. Chodzi mi między innymi o te:

Gouda,
Edam,
Emmentaler,
Havarti.

Jedynie Tylżycki jakoś trochę się wyróżnił.

#ser #sery #biedronka #jedzenie #dieta #pytanie #nabial #odzywianie
  • 10
@baal80: i chyba tak jest. Pewnie cały nabiał wylewają z tego samego "kotła" czy jak to się tam profesjonalnie zwie i zmieniają tylko foremki na kształt plasterka :D:D

@Skogyr: po co się tak spinać? :)

w sumie skład to jedno a metoda wytwarzania sera to inna sprawa
@ChelseaDagger: Jeśli składa się z mleka bez dodatku olejów roślinnych, to nie ma lepszej czy gorszej metody.

A rodzaj sera zależy od kilku czynników, np. podpuszczki, czy długości dojrzewania.

Jeśli gouda smakuje Ci tak samo jak choćby Ementaler to masz nieźle spalone kubki smakowe.
@ChelseaDagger: przede wszystkim to nie jest firma, a jedynie etykieta sklepu.
Producent jest z tyłu małym drukiem i tych producentów biedra dość często zmienia.

Co do smaku, potwierdzam, ostatnio były od firmy Łowicz i smak zależał od partii towaru (raz się kupiło i smakował inaczej niż kupując za tydzień), a nie od nazwy typu sera. Jedynie wyróżniał się emmentaler. Pozostałe to prawie nie ma różnicy który się weźmie, większa różnica w