Wpis z mikrobloga

@Andi128: krawędź będzie dokładnie tak równa, jak równo będziesz przepychał styropian.
BTW, jeśli potrzebujesz tego do jednorazowej akcji, nie do produkcji, to taką przecinarkę zrobisz w jeden wieczór z kilku zrzynków deski/płyty wiórowej, starego zasilacza od peceta i rozciągniętej spirali grzewczej (do kupienia w najbliższym sklepie z częściami do starych AGD), całość Cię wyniesie 10zł albo 20, jeśli zasilacza nie znajdziesz w piwnicy, tylko będziesz musiał kupić.

[edit] obejrzałem filmy z
@Jarek_P: hmm, akurat dzisiaj będzie u mnie elektryk to obgadam z nim temat, widzę na filmiku że te prowadnice straszna lipa, już lepiej dałbym od szuflad porządne i z góry śrubę z metra z nakrętkami do naciągania drutu. Może nie 10-20 zł ale do 100 rzeczywiście powinnem zrobić coś lepszego. Znaczy cały stelaż(?) Bo na elektryce zupełnie się nie znam to zrobię za jakieś 30zl.
@Andi128: gdy miałem do pocięcia ileś płyt z których miałem wycinać kliny o konkretnym kształcie (do docieplenia były potrzebne, mniejsza o przyczyny), z kawałków płyty meblowej zbiłem skrzynkę, która wraz z naciągniętym drutem grzejnym miała wycinać potrzebny zarys. Na zdjęciu widać cały wynalazek, wiszący na końcu młotek stanowi integralną część urządzenia (przeciwwaga zapobiegająca "składaniu" się skrzynki od ciągnącego jej górę naprężonego drutu), całość działała jak złoto, przepychałem przez to płytę 10cm
Pobierz Jarek_P - @Andi128: gdy miałem do pocięcia ileś płyt z których miałem wycinać kliny o...
źródło: comment_Fb4a25yjnHCFGbUGbLoiVgDU5hll4qrY.jpg
@Jarek_P: no i spoko. W sumie nie pomyślałem żeby zrobić to samemu. Chyba dam rade, w końcu pracuje w stolarni;) dzisiaj spytam elektryka jak to widzi z elektrycznego punktu widzenia ale mam jeszcze teścia majsterkowicza to pewnie ogarnie. Serio o elektryczności prawie nic nie wiem, wiem tyle że jak puszczę prąd drutem o dużym oporze to się drut nagrzeje. Albo jakoś tak;)
A kliny to zgaduje że pod dachem były potrzebne.
@Andi128: w zasadzie cały problem sprowadza się do znalezienia odpowiedniego zasilacza. Jeśli masz pod ręką elektryka, to może prościej będzie użyć klasycznego transformatora bezpieczeństwa, elektryk być może taki ma pod ręką, powinien mieć wystarczającą moc. Jeśli nie - stary zasilacz do peceta, drut oporowy podłączasz między czarne a żółte przewody, zaś żeby zasilacz wystartował, trzeba kawałkiem drutu bądź choćby spinaczem biurowym zewrzeć zielony z dowolnym czarnym.
@Jarek_P: ok, wiesz ja pomyślałem o przeróbce spawarki, to może Ci uświadomić jaka mam wiedzę elektryczna;D trochę za mocne by było chyba. Pogadam dzisiaj z tym elektrykiem, a później z teściem, powinien to ogarnąć. On z tych co jak coś nie wygląda jak skrzynka ze sklejki na kółkach, nie buczy jak #!$%@? i nie ma jakichś nadpalonych okienek to twierdzi że to chińskie gówno i nie da się tym naładować akumulatora
Z teorii to prawo Ohma się przyda. u siebie wpierw dałem za krótki drut, moc była duża, cięło jak miecz świetlny, tylko po minucie zasilacz padł.
@Jarek_P: @bajcik: @Sckb: wczoraj gadałem z teściem, nie wiedział tylko jaki drut to mu powiedziałem że się zamówi oryginalne od tej maszynki bo są wymienne z tego co widziałem. Jak zrobię stelaż to mówi że to proste zęby ten drut nagrzać tylko nie ma zamiaru używać zasilacza od kompa, usłyszałem jego zwyczajowe "wszystkiego się dowiesz" i pracuj tu z takim;D
@Sckb: pisałem wyżej że ja nie mam pojęcia o elektryce i w tym względzie liczę na teścia, on mówi że sobie poradzi. Jak, nie wiem;D mam nadzieję że na budowie nie będzie korków wybijać bo ciągnę prąd od sąsiada.
@Andi128: drut oporowy można pozyskać z dowolnej spirali grzejnej, do kupienia za grosze w sklepie z częściami AGD, wystarczy wyprostować.
230V prosto z gniazdka wymagałoby bardzo cienkiego i długiego (więc łatwo zrywalnego) drutu, poza tym delikatnie mówiąc niebezpieczne by to było. Zasilacz lepszy.
@Jarek_P: on ma zamiar użyć czegoś co będzie pozwalać sterować mocą, w sensie mówił coś że zamontuje takie coś z pokrętłem i będzie się ustawiało tak żeby cięło ale nie przepalalo drutu czy coś. Mówił że będzie trzeba wypróbować i kilka drutów by się przydało bo może się upalic. Wiem tłumacze jak debil ale on wie że nie bardzo się znam i mi tak tłumaczyl.