Wpis z mikrobloga

@fizzly: rzecz się dzieje w uniwersum gdzie zwierzaki są przerośnietę i surfują po trawie. Grawitacja jest mocniejsza w tym świecie przez co nawet przy niewielkim nachyleniu góry można sunąć na drewnianych deskach.

a tak poważnie to tam wiele rzeczy nie ma sensu. Wróciłem do gamedevu jako hobby i chcę kiedyś robić większe gry, ale postanowiłem zacząć od czegoś małego pewnie mobilnego i tak powstaje wiewiórka na desce :)

Planuje jeszcze zaimplementować
@BadzLepszy: Wygląda jakby wiewiórka po osiągnięciu prędkości "x" zostawała na niej, wydaja mi się, iż ciekawiej byłoby gdyby cały czas przyśpieszała. Dodałbym licznik przebytej odległości oraz ranking poprzednich swoich wyników po zaliczeniu kraksy. Urozmaiciłbym środowisko dodając inne drzewa, krzaki, kamienie, dziury oraz elementy z którymi wiewiórka może nawiązać interakcję typu bonus pkt, spowolnienie, skocznie. Na plus byłby system ulepszeń postaci: deska, ubranie, umiejętności = większa i łatwiejsza kontrola nad wiewiórką.
@jezanaszpan: cały czas przyśpiesza, z tym, że to była krótka rozgrywka i nie widać tego dobrze. Mimo wszystko będę dodawać pewnie jakaś maksymalną prędkość ale jakaś dużą.

Myślę o wprowadzeniu przebytego dystansu, i pewnie ostatecznie go wdrożę. Zawsze to fajnie bić swoje rekordy. Jeżeli wprowadzę dystans to podczas gameplayu, zrobię jakiś znaczek obecnego rekordu.

System rankingowy będzie pokazywał własne przejazdy i przejazdy innych graczy (online).

Będzie więcej itemów, ulepszeń, elementów otoczenia
@Nerlo: nie myślałem o rampach ale faktycznie to może być niezły pomysł. Co do kół to raczej prędzej zwiększe nachylenie góry i tak, żeby jazda na takiej desce miała więcej sensu. Nie chcę dodawać kół bo będzie dużo innych "desek" do jazdy i mam pomysły w których koła by nie pasowały :P
@BadzLepszy: a taka rada... Podejrzewam że deska ma rigidbody - daj rb wiewiórce i połącz je configurable joint'em... Będziesz miał wtedy fajny movement wiewióra na desce oparty o fizykę (temat jest dużo szerszy, opisałem w skrócie - tylko zarzucam pomysłem)