Wpis z mikrobloga

@trupizm: b2 według testów, czy rzeczywiste b2? Bo to że ktoś zda test na b2, nie znaczy, że rzeczywiście ma taki poziom, raczej o 2 niższy. Na testy w rok się wyrobisz, żeby rzeczywiście mieć b2, to 2-3 lata
@J0SEK: dwa, trzy lata na B2 w hiszpańskim dla Polaka? W dwa lata, to można nawet mandaryński w mowie opanować, a tu mówimy o hiszpańskim :D.

@trupizm: jak zepniesz dupę, to po pół roku dojedziesz do poziomu całkowicie komunikatywnego w życiu codziennym. Dużo podcastów, dużo radia, telewizji, YouTube, mówienia do siebie, do tego jakaś aplikacja SRS (Memrise, Anki, Duolingo, cokolwiek); później codzienna prasa, książki. Nawet nie wiesz kiedy i będziesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trupizm: nie mam pojęcia jaki jest poziom mojego hiszpańskiego, po pół roku oglądałam ze zrozumieniem seriale, mogłam prowadzić łatwe konwersacje np. o pogodzie i kogoś zwyzywać. Po roku rozumiałam większość jednak nadal brakowało mi czasami słów. Aktualnie mówię swobodnie ale czasami mam problem ze zrozumienie np. meksykanów czy innych osób pochodzących z Ameryki Łacińskiej