Wpis z mikrobloga

@Umeraczyk ja coś czuję że nie będą zwalniać jedynie przedsiębiorcy będą podnosić cenę usług lub/i produktów żeby wyrównać stratę spowodowana podniesieniem płacy i inflacji. A sory zapomniałem przecież że są instytucje państwowe i samorządowe gdzie tam najwięcej pracuje ludzi za minimalna, no to jednak zwolnią a czemu? A temu xd że w kasie w samorządach będzie mnie kasy przez 0 pit dla osób do 26 roku życia dwa, pit 17 procent dla
@GrochenMochen: Tak z ciekawości sprawdziłem minimalne płacę minimalną w Kaliforni (taka stolica gwałtu)
i tam minimalne to 12$/h czyli 45zł xD
co przy pracy 8h dziennie przez 22/23 dni w miesiącu
Daje 7920-8280
XDD
Czyli pomimo droższego życia tam nadal potwierdza się to że osoba z hameryki lub innego panstwa z takimi zarobkami jest lata przed nami.
8k tam to minimalna XD
8k u nas to wypłata nad którą spuszcza się
@geuze: Mnie to loto mam w PL 11k na czysto do łapy i prawie drugie tyle na czarno leci bo nie odprowadzam części podatków.
Mówię tylko że porównując wszystko
jego nadal stać na wiecej bez przeliczania waluty
My z 1800zł minimalnej (nie znam dokładnej) może 2k
Stac Nas na:
1000 chlebów
400 litrów benzyny
1 telefon ze średniej półki
1/2 telewizora
i więcej
ICH?
przy założeniu 8h pracy 22 dni/mc
mają
@GrochenMochen: Tak z ciekawości sprawdziłem minimalne płacę minimalną w Kaliforni (taka stolica gwałtu) i tam minimalne to 12$/h czyli 45zł xDco przy pracy 8h dziennie przez 22/23 dni w miesiącu Daje 7920-8280 XDD Czyli pomimo droższego życia tam nadal potwierdza się to że osoba z hameryki lub innego panstwa z takimi zarobkami jest lata przed nami. 8k tam to minimalna XD 8k u nas to wypłata nad którą spuszcza się 99à/'poł
@motoinzyniere: @Cierniostwor: Dobra spokój to co wstawiłem miało tylko pokazać gdzie sie ma nasza minimalna a minimalna z bogatego rejonu.
Wiadomym jest że tam te stawki są pewnie postrzegane jeszcze gorzej niż u nas. Mimo wszystko ja w PL nie widzę osob mieszkających w przyczepach bo ich nie stać na coś lepszego.
@Anonym_314: Za minimalna płace w Kalifornii to możesz być bezdomnym, bo wynajem mieszkania kosztuje więcej niż zarobisz. Do tego jak dostaniesz kataru od klimy to wizyta lekarska 150 dolarów. Twoim większym problemem za taka kasę będzie przeżyć kolejny dzień a nie jakieś tam iphony. Pisząc o Kalifornii w kontekście płacy minimalnej widać, ze nigdy tam nie byłeś i nie wiesz o czym piszesz...
@yggdrasil: Byłem zbyt wiele razy by wiedzieć jakie tam są standardy.
I bez przesady z tym by mieszkanie tyle kosztowało. W hotelach tak chociaż i tak mieściłem się w 80-90$
Podejrzewam że w niskim standardzie (nie mówię że mój był wysoki) da się to ogarnąć 20$-50$
A licząc 1500 za sam wynajem zostaje 600 na życie.
Już nie wspomnę o tym co robi masa osób czyli załatwia sobie lokum 20-30km od
@Anonym_314: równie dobrze można tak napisać o Polsce, że za minimalną zapłacisz 800 zł za mieszkanie, 100 zł na dietę czokoszokową i zostaje ci jeszcze 800 zł "do kieszeni". Tylko, że takie życie jest możliwe tylko na papierze. Wiesz ile kosztuje stały internet w San Francisco? ~$100 miesięcznie i do tego masz jeszcze limit transferu, jak go przekroczysz to musisz dopłacać. Kalifornia jest droga, nie ma się co oszukiwać, że jest