Wpis z mikrobloga

Pensja minimalna poszła w górę, dzięki czemu jedna z moich pracownic dostała właśnie wypowiedzenie. I zamiast 5 osób będę zatrudniać 4, a sam będę musiał pracować jeszcze dłużej. Niestety, jej praca nie jest tyle warta, a ja muszę myśleć rachunkiem ekonomicznym.
Dziękuję Pan PiS.

#ekonomia #dzialalnoscgospodarcza #bekazpisu
  • 360
  • Odpowiedz
  • 16
@LibertyPrime: W narodzie wciąż pokutuje pogląd, że ,,prywaciarz”, to złodziej, wyzyskiwacz i pewnie stać go by więcej płacić, ale tego nie robi, bo taki z niego #!$%@? XD

@pmub: Dałbyś więcej za stanie na kasie w sklepie osiedlowym? Jak tak, to spróbuj, zobaczymy jak długo pociągniesz XD
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: jeżeli go zatrudniasz to jego praca jest warta, to janusze umniejszają ludziom, taka ich folwarczna natura. Zawsze powtarzałem że gdyby nie rząd to januszki płaciliby 4zl/h bo by się zgadali i żaden nie dałby więcej pomijając ile faktycznie ta praca jest warta. Jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle nim coś się w tym kraju zmieni na lepsze.
  • Odpowiedz
@pokustnik: Cóż pogląd prywaciarz=wyzyskiwacz nie wziął się z niczego, ciekawe czy zapłacisz więcej tym którzy przejmą obowiązki tej zwolnionej bo nie wcisniesz mi kitu że ty będziesz odwalał te robote.
  • Odpowiedz
  • 21
@pokustnik:

Także serio, nie boje się, że mnie pozwą


Nadmierny optymizm w przypadku działalności gospodarczej to jeden z największych błędów jakie może robić przedsiębiorca. Trafisz na studentkę która pomyślisz z karyna o której ojciec to np prawnik i się przejedziesz. Jeśli rozwiązałes umowę z dupy a rzeczywiście stać cię na pracownika tylko kierowała się chęcią zysku większego to jak najbardziej na takiej podstawie sąd pracy może nakazać ci przywrócenie pracownika nawet
  • Odpowiedz
@pokustnik: ja tu czegoś nie rozumiem. masz pracować dłużej o 2-3 godziny dziennie. stawka poszła w górę o ile? 350 zł? dodajmy drugie tyle na koszty pracodawcy - 700 zł.

ty będziesz pracował dłużej 2-3 godziny dziennie, więc powiedzmy że 10 godzin tygodniowo, 40 godzin miesięcznie.

z tego wynika że godzinę swojego czasu wyceniasz na zawrotne 17,5 zł.

ja coś pominąłem, czy faktycznie masz aż tak niską stawkę?
  • Odpowiedz
@Lorne: Nie słyszałeś nigdy o płacowej zmowie pracodawców? W każdym regionie pracodawcy znają się dobrze więc i mogą sobie pozwolić umówić się co do zarobków w danym regionie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:
Dzięki za poradę, kolego. Masz rację, muszę się jeszcze sporo nauczyć ;) Bezpieczniej czyli dawać UoP na określony i najwyżej robić co kilka miesięcy rotację pracowników.

Natomiast ta babeczka nic mi nie zrobi. Ona z poprawnym wysłowieniem się miała problemy i była zatrudniona tylko z litości. Poza tym ciągnie lewą rentę i początkowo prosiła mnie o pracę na czarno, na co się nie zgodziłem. Także tutaj jestem zupełnie spokojny. Poza
  • Odpowiedz
@pokustnik: Jeżeli zamierzasz przejąć jej obowiązki i sumiennie je wykonywać to ok ale trzeba było uprzedzić pracownika a nie zwalniać z dnia na dzień, ale jeśli zamierzasz część pracy zlecać pracownikom którzy będą mieli więcej obowiązków za te same pieniądze to zwykłe januszowanie.
  • Odpowiedz
@Dobryszpieg: jak sie komus nie podoba, to niech zaklada wlasna firme. nie rozumiem jak mozna bronic tych co pracuja za najnisza krajowa po skonczeniu, powiedzmy, 30 lat. To sa jakies sebki lub karyny, ktore sie nawet czytac nie nauczyly dobrze przez cale zycie, a co dopiero myslec logicznie xD
  • Odpowiedz
  • 3
@pmub: Wiedziała już o tym miesiąc wcześniej. Cumplu, nie wyciągaj wniosków z dupy. Poza tym ja jej pracę, którą robiła 8h dziennie zrobię w 2-3h.
A pracownikom jak coś nie odpowiada, to zawsze mogą złożyć wypowiedzenie, albo przyjść i spokojnie o tym powiedzieć, to może się dogadamy. Ja nikogo nie zmuszam do pracy u siebie ¯_(ツ)_/¯

@camilio: Czepia się słówek
  • Odpowiedz