Wpis z mikrobloga

Żyło mi się bardzo dobrze. Miałem swoich klientow. Stały dochód. Wszystko odpowiednio poukladane. Budżet domowy przez 12 miesięcy na całkiem fajnym poziomie. I co? W 2020 wbijam z podwyżka zusu, podwyżka dla pracowników bo przecież już się zaczęło że państwo dzwiga to Pan też nam dźwignie a nikt minimalnej nowej nie miał wszyscy dużo wyzej. A ja nie mam już siły i woli wdrażać nowych. No więc kasa na pracowników. Do tego podwyżka prądu, bdo, odbiór makulatury zdrożał. No dosłownie wszystko zdrożało z dnia na dzień. Niby to przewidywano. I teraz żyjąc spokojnie pracując te 8-10 dziennie muszę zostawać po godzinach i szukać gdzie znaleźć te 6-8 tysięcy więcej a już i tak czasu brakuje. Wykonczycie nas małe przedsiebiorstwa wy głosujący na takie partie jak tak. Działalność ma kilka lat i takich podwyżek nie pamiętam. I jeszcze to że nie mogę w niedzielę do Ikei sobie skoczyć po nowy stolik. No #!$%@? xd
P.s w sobotę nie mogę umówiłem się z potencjalnym odbiorca - zarobię parę stowek to może nie będę pierwszy raz pod kreska. Słowa. Trzymacie się tam przedsiębiorcy xd
#pracbaza #zalesie #bekazpisu #jdg #przedsiebiorczosc
  • 96
@Hubciap: to już #!$%@? z tym zusem serio. Ale jak zatrudnisz dwóch pracowników to podatku płacisz od każdego w moim przypadku ponad 2500 złotych. Trzyosobowa działalność i prawie 7 tysięcy to masz samych podatków. Człowiek parę lat poświęcił żeby wpadalo coś więcej niż Polska średnia. A co ma wzamian? Siedzenie po nocach wypełnianie nowych kwitów i podwyżki.
Wykonczycie nas małe przedsiebiorstwa wy głosujący na takie partie jak tak.


@wiem_wszystko: to się nie zmieni już. Trzeba przyznać, że ostatnie lata rządów PiS to jest dobry majstersztyk socjotechniczny. Ciekawi mnie gdzie takich speców znaleźli, co im takie sztuczki doradzili.
Najpierw walka ze "złodzejami VATu" -> 500+ -> kampania "zabrali złodziejom i dali dzieciom".
Taka wersja testowa "dobrobytu". Następne wybory i co? Za trzy lata 4000 PLN płaca minimalna. Prostactwo najbardziej