Wpis z mikrobloga

Dzisiaj prawdopodobnie Tesla opublikuje wyniki produkcji/sprzedaży za 2019Q4. Zwykle dokupuje nowe akcje na początku miesiąca, takie też plany miałem na ten miesiąc. W tym miesiącu testuje nieco inny sposób/miejsce na zakup akcji.. puściłem wczoraj rano przelew z pieniędzmy przeznaczonymi na zakup kolejnych akcji Tesli... jednakże do tej pory nie zostały one jeszcze zarejestrowane na moim rachunku maklerskim, co za tym idzie... plan by kupić akcje wczoraj, nie wypalił.

Dzisiaj z ceną mogą dziać się cuda i cudawianki w zależności od wyników sprzedaży. Jeżeli Tesla udało by się dociagnąć do 360k dostarczonych aut w 2019, wtedy akcje mogą mieć prawdopodobnie nowe All Time High (a ja będę jutro wyglądał jak frajer, który "kupuje na górce" pod wpływem chwili ;) ). Ciekaw jestem ile osób to mi napisze :D

No ale taki urok, jak się dokupuje w regularnych odstępach. Czasami się kupuje na dołku, czasami na górce. Dopiero w dłuższej perspektywie się okazuje, czy ów dołek/górka faktycznie była tak znacząca w ujęciu długoterminowym.

Tymczasem pytanie do publiczności:

Tesla jakiś czas temu ogłaszała własne bardzo ambitne cele produkcyjne (w które mało który analityk wierzył), że w 2019 powinni być w stanie dostarczyć do klientów 360-400k aut. Na 400k nie ma najmniejszych szans, ale wiele osób się zastanawia, czy dadzą radę osiągnąć 360k

Dotychczasowe wyniki z 2019:
- Q1 - 63,000
- Q2 - 95,200
- Q3 - 97,000

co daje razem: 255,200, czyli do 360k, brakuje w Q4 104,800. Wiele osób liczyło na to, że Tesla Gigafactory 3 w Chinach, które powstało w rekordowym czasie wyprzedzając wszelkie szacunki analityków, być może będzie w stanie się "dołożyć" do tego wyniku, produkując w grudniu chociażby kilka tysięcy. I co prawda Tesla w Chinach coś tam już wyprodukowała, to jednak pierwszym dniem dostaw do klienta (a to się głównie liczy), był 31 grudzień, kiedy to dostarczono 15 sztuk, dla pracowników Tesli, podczas specjalnej imprezy.

Czy Tesla dociagnęła jakimś cudem do 104,800 i osiągnie założenia Elona Muska?

#zbieramnatesle #tesla #elonmusk #samochody #gielda #motoryzacja
Pobierz anonimowy_programista - Dzisiaj prawdopodobnie Tesla opublikuje wyniki produkcji/sprz...
źródło: comment_aBfrjVxy0NUlMlrUSixWgIrywJV3fBQl.jpg

Czy Tesla osiągnie założony cel 360k dostarczonych aut w 2019?

  • Nie mają szans 11.0% (23)
  • Troche im zabraknie 50.0% (105)
  • Uda im się, ale ledwo, ledwo 19.5% (41)
  • Już piją szampana, bo udało się z dużym zapasem 19.5% (41)

Oddanych głosów: 210

  • 29
A nie lepiej w przyszłym miesiącu kupić, jeśli cena w tym podskoczy? Może się wyrównać do tego czasu.


@NTSW: W tym może podskoczyć a w następnym podskoczyć jeszcze bardziej. Twoja strategia nie jest dobra. Albo kupujesz regularnie albo w dołkach.

Czy Tesla dociagnęła jakimś cudem do 104,800 i osiągnie założenia Elona Muska?


@anonimowy_programista: Uważa się że może dociągną ledwo ledwo, ale to i tak sporo nie zmieni i cena akcji
@sisohiz, @bialy_murzynek, @NTSW, @DEXTER2403, @login___zajety, @maciek30_pl, @abraca, @CryNetWorker, @wykopuser, @om9k, @wesolymuzykworkiestrzezycia, @bezprzewodowyAndrzej, @PanBulka, @Spearhead, @mam_odwage_nic_nie_osiagnac

no i udało im się.

In the fourth quarter, we achieved record production of almost 105,000 vehicles and record deliveries of approximately 112,000 vehicles. In 2019, we delivered approximately 367,500 vehicles, 50% more than the previous year and in line with our full
Pobierz anonimowyprogramista - @sisohiz, @bialymurzynek, @NTSW, @DEXTER2403, @login__zajety, ...
źródło: comment_ynOwaK6axomLAFEyBPK36Eo7KGkTZAJy.jpg