Wpis z mikrobloga

Mireczki mam kilka pytan odnosnie #inwestowanie

1) Co czytac, kogo obserowowac, kogo ogladac?(anglojezyczne, polskojezyczne, niemieckojezyczne zrodla zrodla)
2) Warto inwestowac w #mintos? Nie sprzedaja danych osobowych?
3) W jakie spolki na #gielda warto zainwestowac dlugoterminowo tj. wyplacaja dywidende?
4) W co polecacie alternatywnie inwestowac do gieldy o forexa?

Serdecznie dziekuje za kazda odpowiedz.

#forex #ekonomia #kiciochpyta
  • 43
@Syn_Ojca_i_Matki: wlasnie widzialem ze trader21 poleca inwestycje w Gazprom.

Ogolnie gosc ma dosc konserwatywne i sprawiedliwosciowe spojrzenie na ekonomie (wysokie stopy procentowe, mala inflacja/deflacja), Gazprom jest na rosyjskiej gieldzie? Mozna przez polskie biura maklerskie grac na rosyjskiej gieldzie?
@michal0110: dziekuje, a jakies anglojezyczne zrodla? Moga byc nawet jakies podreczniki anglojezyczne o ile sa dobre

@MrFisherman: dziekii

@Fexo: 50% srodkow moge zamrozic na dlugi okres 5 lat, a 50% srodkow wolalbym inwestowac krotkookresowo i miec z tego na biezaco jakis hajs. Na razie mam pieniadze na lokacie, ale to nawet nie pokrywa inflacji, wiec caly czas realnie trace.
@pigularz: nie znam sie na inwestowaniu, ale ostatnia rzecza w co bym dzis zainwestowal do CD Projekt xD. Glownie dlatego ze nie znam sie na rynku gier, kompletnie tego nie czuje, nie pasjonuje mnie to.

Masz moze jakies dobre zrodla, zeby poczytac co i jak o tym wszystkim?
@niezdiagnozowany: każdą skuteczną, czyli de facto żadną ;) rynki są na tyle sterowane, że żadna technika nie daje sensownej skuteczności.. bardziej trzeba nauczyć się myśleć jak sterujący rynkami (banki centralne, banki inwestycyjne i inne grubasy) niż kombinować jakimiś śmiesznymi analizami dla drobnicy...

bardziej międzynarodowe przepływy kapitału, niż coś ściśle lokalnego
@niezdiagnozowany: mintosa polecam. Jestem tam od ponad roku i trzymam ~25% kapitału. Mają dobre narzędzia auto invest i bez zagłębiania się masz 12% zwrotu. O handlu danymi nie słyszałem.

Długoterminowo polecam etf na sektory technologiczne i IT giełdy usa ofc.

Forexa odradzam. Alternatywą są jeszcze portale typu envestio i kuetzal. Mogę dać refa w razie czego :)
@niezdiagnozowany: 1. Od siebie dodam: NIE INWESTUJ W MODNE SPÓŁKI takie jak CD Projekt, który już jest mocno przewartościowany fundamentalnie, C/Z na poziomie 254 i C/Wk 27 to już balon w mojej ocenie.

2. Gazprom był dobrą okazją do kupna kilka miesięcy temu. Teraz już wzrósł a Trader21 już na nim swoje zarobił to teraz o nim mówi i tym samym nakręca :)

3. Osobiście lubię spółki o których się nie
@st_fot: dzieki :).

1. Chyba lepiej ogolnie inwestowac w spolki, ktorych biznes sie rozumie?

2. Rozumiem, ze zalezy mu jak na najwiekszym popycie na akcje, zeby mogl je dobrze sprzedac?

3. No ostatnio slyszalem, ze nie warto inwestowac na polskiej gpw, ze wzgledu na wycofanie sie OFE. A termin kupna akcji spolek deweloperskich krotkoterminowo, zeby dostac dywidende chyba sie juz skonczyl? Jak myslisz kiedy mieszkania zaczna taniec lub spolki deweloperskie miec
@niezdiagnozowany:

1. Generalnie tak. Spółka powinna mieć także jasno określony profil podstawowej działalności np. sprzedaż i budowa mieszkań, import i dystrybucja win, sprzedaż ubrań dla dzieci itd.

2. Otóż to. Im większy popyt tym kurs akcji rośnie (bo kupują drożej) chociaż akurat w przypadku Czarka (
Trader21) raczej nie posądzałbym go o naganianie. Wiem, że kilka miesięcy temu kupił Gazprom a ostatnio właśnie o nim gadał, że "ulica" zaczyna się nim
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niezdiagnozowany: 1. Ja tam słucham veto i czytam blog tradera21, ma na swojej stronie polecane lektury no i tego się trzymam obecnie.
2. Sam się nad tym zastanawiam od dłuższego czasu
3. Na pewno nie w to co każdy mówi. Jak wszyscy mówią o tym, żeby kupować CDprojekt przykładowo to znaczy, że wszyscy co mieli go kupić to już kupili. Dywidenda fajna sprawa i na pewno warto, ale na pewno nie