Wpis z mikrobloga

Ktoś tutaj kupował mieszkanie w #krakow albo innym mieście z ogłoszenia biura nieruchomości Bracia Sadurscy i wie jaką pobierają faktycznie prowizję od kupującego i czy jest możliwość negocjacji?

Na stronie niby mają napisane: "3,69% prowizji płatne przy umowie kupna mieszkania lub wszelakich innych nieruchomości", ale to mi się nawet w głowie nie mieści, bo z tego co czytałem 3% prowizji w innych biurach to jest max i to już jest dużo a co dopiero powyżej...

Wystawili niedawno ofertę kawalerki w dobrej lokalizacji, ale obliczając koszty kupującego według wartości z ich strony to wychodzi ponad 10k prowizji za nic + 2% PCC, czyli na start wychodzi ponad 16k opłat nie licząc notariusza i opłat sądowych.

#kupnomieszkania #mieszkanie #nieruchomosci #posrednicy #biuronieruchomosci #sadurscy
  • 32
  • Odpowiedz
  • 0
@sztandar mają wyłączność na tą nieruchomość, więc może być tak jak @Centaurus pisze. Na dodatek wszystkie okna na zdjęciach są szczelnie zakryte zasłonami, więc nie widać co jest na zewnątrz a na tym osiedlu jest kilka podobnych bloków.
  • Odpowiedz
  • 0
@shido: Zgadzam się, pamiętaj że ceny u tych nierobów są netto


Jeśli faktycznie to jest stawka netto to do tego 3,69% prowizji dochodzi jeszcze 23% VAT z tego co czytam...
  • Odpowiedz
@maximuss: Nie wiem jak u Sadurskich akurat, ale jak kupowałam w tym roku mieszkanie i rozmawiałam z różnymi agencjami, to spokojnie dało się negocjować. Pamiętaj, że musisz jeszcze zapłacić vat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Agencja, przez którą ostatecznie kupowaliśmy, też krzyczała na początku 3 i nawet nam babka powiedziała, że nie ma możliwości negocjacji xD Ale jak się okazało, że jesteśmy zdecydowani i bierzemy, to nagle im
  • Odpowiedz
@maximuss: za 16000pln

Projekt 2500
Adaptacja 2000
Kierownik budowy 2000
Geodeta 1200
Koparka 1000
Pozwolenia, uzgodnienia, odrolnienia, projekty+przyłącza wody, prądu, gazu, mapki, itd itp

I może dobite do 16000 = budowa domu.
Tutaj 16000 za to że ktoś pośredniczy w sprzedaży kurnika. Kosmos kwota :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@ravau:

16000 = budowa domu.


czy Ty właśnie w swoim poście zbudowałeś dom za 16k zł bez materiałów, instalacji, robotników, wykończenia i bez działki? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@maximuss: Kiedyś przeczytałem tutaj pewną radę jak można spróbować wykiwać biuro nieruchomości w takich przypadkach. Organizujesz jakiegoś kolegę "słupa", który podpisuje wymaganą umowę żeby obejrzeć mieszkanie i tym samym masz już na nie konkretny namiar. Możesz wtedy bezpośrednio udać się do właściciela i pogadać o możliwości sprzedaży bez pośrednika, ale to już zależy od zapisów w umowie między biurem a sprzedającym.
  • Odpowiedz
@maximuss: Ewentualnie jak już zdobędziesz namiary na mieszkanie i okaże się, że biuro mimo wszystko musi być stroną pośredniczacą (warunki umowy), to w przypadku gdy sprzedający sam przyprowadzi kupującego może jest większa szansa na obniżenie tej prowizji.
  • Odpowiedz