Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki, wraz z moim #niebieskipasek zamierzamy kupić mieszkanie w Poznaniu lub alternatywnie w Luboniu bo jest blisko #poznan, a moja połówka jest rodowitym Poznaniakiem więc nie ma opcji abyśmy zamieszkali gdzie indziej, jemu najlepiej pasowałoby kupić mieszkanie na Łazarzu bo tam sie wychował jednak jak patrzę na ceny mieszkań w tamtej okolicy 500 k wzwyż + złodziejski czynsz ok 500,600 zl to mnie krew zalewa. Ogólnie mamy wkładu własnego 180 tysięcy + drugie tyle chcemy pożyczyć z banku więc juz będziemy mieli ratę na głowie i nie uśmiecha mi się wywalac dodatkowych i to nie małych pieniędzy co miesiąc na administrację. Teraz do rzeczy, powiedzcie mi proszę czy jest szansa kupić mieszkanie bezczynszowe lub z czynszem ale uczciwym za ok 360,380 k? Dodam, że szukamy czegos z 3 pokojami bo mamy #rozowegogowniaka. Proszę o opinie.
  • 25
@ToTaKolorowa: Moja pierwsza myśl: szok, że w Poznaniu są takie drogie mieszkania, bo w Warszawie M3 chodzą po 500k+, ale z drugiej strony jeśli to centrum miasta, to to wiele wyjaśnia, bo w centrum stolicy nie brakuje nieruchomości po kilkadziesiąt tys. za m2 - jednak centrum miasta to właściwie zawsze najdroższe lokale.

Druga myśl to zdziwienie, że kogoś zaskakuje to, że za mieszkanie trzeba płacić czynsz... Chyba się złapaliście na te
@ToTaKolorowa: Jeszcze z ciekawości zaczęłam szukać stawek czynszu w Poznaniu - udało mi się znaleźć stawki czynszów za mieszkania komunalne, które powinny dobrze odzwierciedlać koszt utrzymania mieszkania, bo czynsze w takich mieszkaniach mają być niższe od rynkowych dzięki temu, że państwo na nich nie zarabia, i znalazłam to:

Szczęśliwcy, którym uda się takie mieszkanie dostać, płacą czynsze według stawek ustalonych przez radę miasta w 2014 r. Przewiduje ona opłaty w granicach
@x-SANTA-x: Mirasku Drogi w tych miejscach co napisałeś faktycznie nie patrzyłam bo ja nie jestem ze stron Wielkopolski, raczej się sugerowałam tym żeby było jak najbliżej #poznan bo mój #niebieskipasek jest typowym Poznaniakiem i serduszko ma w tym mieście szczególnie w dzielnicy #lazarz i choćby skały srały to musi być blisko Poznania no i sugerowałam się też tym aby przedszkole było dla naszej mini #rozowypasek. A Ty gdzie mieszkasz?