Wpis z mikrobloga

Moto Mirasy, jeżdżę aktualnie trzeci rok Seatem Leonem 1M 1.9TDI 150 KM. Fajne to auto, krótkie, zwinne, w miarę sztywne, ale powoli mi się nudzi, a do tego brakuje mi kucy. Chciałbym coś zmienić, ale tak naprawdę nie mam konkretnego pomysłu na co. Myślałem na A5 w coupe, E60 albo Imprezie WRX. W tej ostatniej trochę odrzucają mnie koszty eksploatacji, a przede wszystkim remontu silnika, jeśli okaże się, że kupię jakąś niesprawną jednostkę, aktualnie jestem chyba bardziej przekonany do A5.

Czego bym oczekiwał od nowego auta? Żeby było ciut wygodniejsze od Leona, bo tam niby jest prawie 'pełna' opcja, ale to jest prawie pełna opcja z budżetowego VAGa z 2002 roku, więc ma elektrykę i Climatronic i tyle. Do tego minimum 200 KM. Nie mamm jakichś wielkich problemów z jazdą dieslem, ale myślałem nad skokiem na benzynkę. Niemniej dobrym ropniakiem bym nie pogardził. Budżet to max 40k zł, wolałbym okolice 30k. Macie jakieś opinie nt bądź A5, bądź E60 albo może jakąś inna propozycję? Leon to mały hatch, a A5 i E60 to jednak kobyły, zwinność poszłaby się kochać jednak. Najbardziej to bym chyba chciał wziąć w leasing i30N, ale to musiałbym zmienić robotę na korzystniejszą jednak ;) A - robię małe przebiegi roczne: 5-7tys km.

#samochody #motoryzacja #a5 #e60 #audia5 #audi
  • 19
@razdwarazdwa: Nie mam awersji do diesli, śmierdzą i pierdzą, owszem, ale jestem w stanie nimi jeździć. Te 3 lata przejeździłem 1.9TDI, więc nie chcę od razu eliminować diesli z poszukiwań. Zresztą, może zacznę więcej na wycieczki jeździć, to będę więcej stukał.
@nochybaniebardzo: znudził mi się i miedzy innymi z tych powodów nie chce mi się go czipować. Poza tym powoli odzywa się dwumas, poza tym kupiłem go z przelotem, jak miałbym czipować silnik, to musiałbym zrobić wydech, bo nie chcę zostawiać za sobą chmury dymu. Czy słupek zdrowy? Mam papier z hamowania, ze wypluł 153 KM/ 321 Nm, ale trzymanie serii to chyba mało jak na ARLa, zdrowe silniki to czytałem, że
@ButanFenolArsen: A zakładając, że jezdzilbym więcej, to które diesle w A5 byly spoko?

@Zielczan 3.0 v6, tylko rozrząd to spory koszt. Jeździłem 6 lat 1p 1.9 tdi z czipem. Przesiadlem sie ostatnio w a5 coupe 2.0 tfsi quattro. Nawet się nie zastanawiaj xD
@MaNiEk1: Zajebisty, takim to bym trochę pojezdzil. Obawiam sie tylko, ze z A5 sie nie zmieszcze w 40 tysiacach :/ Ale mimo to coraz bardziej jestem przekonany do niej, Szukałeś tylko coupe czy Sportbacka tez? Coupe mi sie podoba duzo bardziej, a na tylnych siedzeniach woze ludzi tak rzadko, ze chyba nie ma co inwestowac w wersje, ktora mi mniej podchodzi.
@MaNiEk1: Zajebisty, takim to bym trochę pojezdzil. Obawiam sie tylko, ze z A5 sie nie zmieszcze w 40 tysiacach :/ Ale mimo to coraz bardziej jestem przekonany do niej, Szukałeś tylko coupe czy Sportbacka tez? Coupe mi sie podoba duzo bardziej, a na tylnych siedzeniach woze ludzi tak rzadko, ze chyba nie ma co inwestowac w wersje, ktora mi mniej podchodzi.

@Zielczan zdarza mi sie wozic ludzi i wtedy coupe mnie