Wpis z mikrobloga

Mirki #genealogia jest super. Dopiero miesiąc grzebie w historii a już znalazłem spokrewnioną osobę na liście katyńskiej (potwierdzone). Dodatkowo jest domniemanie o udziale w powstaniu listopadowym przez mojego pra pra pra dziadka. Tylko to na razie w fazie poszukiwań i domniemań.
  • 16
@Garcia
@AGS__K
Genealodzy.pl, Myhertige, katalogszlachty.com rozmowy z żyjącymi potomkami, kontakt z osobami mające podobne nazwiska z baz geni.com i Myhertige, dopiero zaczynam, kolejnym krokiem jest odszukanie akt których nie ma zaindeksowanych,
@gen_mielec zatrzymałem się w jednej gałęzi i to najważniejszej, moj pradziadek urodził się jako dziecko niezamężnej, co w latach 80 dziewiętnastego wieku było pewnie niezłym skandalem, dlatego pewnie nikt nigdy nie mówił o rodzicach mojego pradziadka, ktory zmarł jeszcze przed wojną w latach 30 mając około 50 lat
@danielemilka: u mnie nieślubnych dzieci niemało w drzewie, ale jak są tylko skany to można dość matki, a nastepnie do jej rodziców.

niestety odnalezienie "ojca" raczej nierealne, chyba, że zaraz przed narodzinami zmarł jej maz, lub zaraz po narodzinach wziela slub, wowczas mozna domniemywac...
@gen_mielec: Czasami przychodzi mi głupia myśl by wykupić abonament na którymś z serwisów oferujących podobno miliardy dokumentów. Czy byłbyś tak dobry i sprawdził czy istnieje skan jednego, kluczowego dla mnie wydarzenia? Korzystam z familysearch z pomocą darmowego konta i bardzo dużo znalazłem skanów dotyczących mojej rodziny z okolic Radomia, ale jeśli chodzi o Pomorze to nic nie znalazłem.