Wpis z mikrobloga

tl;dr: czy można wyłączyć systemowo w windowsie 10 zaznaczony na obrazku przycisk wyciszania głosu, jak to zrobić?

Mirki, głos w laptopie mi się włącza i wyłącza w różnych, przypadkowych momentach, a szczególnie wtedy kiedy mocniej dotknę obudowy laptopa lub pociągnę za kabel zasilający (który wtyka się pod przyciskiem). Podejrzewam, że przycisk wyciszania jest zasyfiony lub częściowo wciśnięty. Później będę to sprawdzał, a póki co chciałbym ten przycisk wyłączyć systemowo - jeśli to jego wina to tymczasowo rozwiąże mój problem, bo wariuję od ciągłego wyłączania się głosu.

Drugorzędnie: może przychodzi komuś do głowy inna przyczyna problemu (zanim zacznę rozkręcać)?

Laptop to HP Zbook G3, win 10

#komputery #komputery #laptopy #laptop #naprawalaptopow #naprawakomputera #hardware #pytanie #windows #windows10 #hp #serwiskomputerowy
mikroenter - tl;dr: czy można wyłączyć systemowo w windowsie 10 zaznaczony na obrazku...

źródło: comment_mvhPktTOrjn3zYA1qNIKoGAOS9AVA0EQ.jpg

Pobierz
  • 7
@mikroenter: Ustaw sobie też podgląd na pasek głośności i wtedy manipuluj sprzętem. Przycisk powinien widocznie włączać / wyłączać wyciszenie na pasku. Jeśli problem jest z hardware (np. głośniki), to nawet przy wyciszeniu będzie pokazywało, że masz włączony dźwięk.
A przy okazji - sprawdzałeś z podłączonymi głośnikami lub słuchawkami, czy to lapek nie gra czy jego głośnik?
@bukimi: >aplikacja SharpKeys

Dzięki, bardzo fajna aplikacja, wykryło przycisk i zmieniłem na "turn off", więc najważniejsza część problemu rozwiązana!

@kawasoo: W biosie znalazłem tylko wyłączenie tego przycisku wi-fi obok

@bukimi

Ustaw sobie też podgląd na pasek głośności i wtedy manipuluj sprzętem. Przycisk powinien widocznie włączać / wyłączać wyciszenie na pasku. Jeśli problem jest z hardware (np. głośniki), to nawet przy wyciszeniu będzie pokazywało, że masz włączony dźwięk. A przy okazji