Wpis z mikrobloga

@sebameba: @Awupin:
jeśli nie chorujecie na uj wie co, a macie zwykły zespół opóźnionej fazy snu to melatonina działa cuda. warto spróbować. 20 złotych nie pieniądz, a serio może pomóc xD


wiadomo, że to nie działa tak, że on weźmiecie i po minucie śpicie na stojąco. w moim przypadku po około 1,5h zaczyna działać, ale jak zacznie to nie jestem w stanie nic robić, bo mnie tak na spanie bierze,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stahustahowski: na pubmed przeglądałem badania odnośnie melatoniny, jak się nie mylę, w podaniu doustnym, dawka większa niż 5 (albo 8, nie pamiętam dokładnie)mg nie przynosi lepszych efektów niż mniejsze dawki.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Awupin:

faktycznie działa? Tak średnio chcę mi się wierzyć że mogę przestać się męczyć kupując suplementy nie na receptę


działa jeżeli bierzesz codziennie minimum 2mg przez minimum pół roku, wtedy przedłużysz sen o jakieś parę procent. Jeżeli ktoś bierze pierwszy raz melatonine i już mówi jak go to nie usypia to najzwyczajniej zadziałał na niego efekt placebo. Oczywiście kiedy minie podnieta melatoniną to znowu pojawia problem ze snem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wolny_kangur:

. Melatonin therapy sustained for 7.1 years does not result in substantial deviations of sleep quality as compared to controls and appears to be safe.

No studies have indicated that exogenous melatonin should induce any serious adverse effects.

imilarly, randomized clinical studies indicate that long-term melatonin treatment causes only mild adverse effects comparable to placebo

https://www.mdpi.com/2227-9032/6/1/23
https://link.springer.com/article/10.1007/s40261-015-0368-5

Poza tym na pubmedzie masz masę badań odnośnie melatoniny, w większości twierdzą, że
że długotrwałe branie nie przynosi większych negatywnych efektów.


@shiningsky: rzeczywiście, coś mi się ubzdurało. Ale i tak branie 3 lata, noc w noc, to uzależnianie się i rozregulowanie hormonów. Ale co tam kto lubi. Zakładając, że się nie miesza z alko ofc.